U Mariusza z Klimkówki doszło do ostrej niewydolności krążeniowej, spowodowanej zapaleniem płuc. Mimo wybudzenia ze śpiączki, jego stan zdrowia oceniany jest jako ciężki.
Mariusz jest teraz w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Ma ograniczony kontakt z otoczeniem, nie oddycha samodzielnie, ma duży problem ze sprawnością prawej ręki i lewej nogi.
Gdy tylko jego sytuacja się ustabilizuje, konieczna będzie kosztowna i długotrwała rehabilitacja. To może dać szanse na powrót do sprawności.
Pomocą Mariuszowi zajęła się Fundacja Votum, która śledzi jego historię i organizuje dla niego zbiórkę. Aby wesprzeć leczenie możecie przekazać darowiznę na specjalne konto bankowe.
Fundacja Votum, ul. Wyścigowa 56 i, 53-012 Wrocław,
32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
W tytule przelewu: Mariusz Konopka
Można także przekazać 1,5% podatku w ramach rozliczenia PIT. Numer KRS Fundacji Votum: 0000272272, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy: Mariusz Konopka.





![W Gminie Łużna wzrosną opłaty za śmieci. Co z wysokością podatków? [WIDEO] 6 Mariusz Tarsa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mariusz_Tarsa-350x250.jpg)




![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 11 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-120x86.jpg)



