Pierwsze ligowe punkty w 2023 roku. Tarnowscy szczypiorniści pewnie pokonali Zagłębie Lubin

20230211CSMS0023 1536x1024 1

Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów Grupy Azoty Unii Tarnów po przerwie zimowej na parkietach PGNiG Superligi stało się faktem. W Arenie Jaskółka wygrali z Zagłębiem Lubin 30:24.

Pierwsza połowa meczu 15. kolejki była bardzo wyrównana. Choć oba zespoły mecz rozpoczęły bardzo chaotycznie i popełniały wiele błędów często tracąc piłkę. To poskutkowało tym, że pierwsza bramka w meczu padła dopiero w czwartej minucie za sprawą Keisuke Matsuura.

Kolejne minuty spotkania były popisem defensywy obu zespołów, która skutecznie zatrzymywała rywali. Jednak to gospodarze w 12. minucie prowadzili już 6:3, ale goście z Lubina nie odpuszczali i deptali tarnowianom po piętach. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania Lubinianie przegrywali już tylko 12:11. Zespoły dorzuciły jeszcze po jednej bramce i po trzydziestu minutach gry wynik wynosił 13:12.

Po zmianie stron bardziej zmotywowani byli tarnowscy szczypiorniści i szybko wypracowali trzybramkową przewagę, a w 38. minucie wygrywali już czterema bramkami (18:14). Goście cały czas próbowali zmniejszać straty, jednak zawodnicy Unii Tarnów nie zwalniali tempa i na kwadrans przed końcem spotkania prowadzili 23:18.

Chwilę później przewaga urosła do sześciu bramek. W tym momencie zawodnicy Zagłębia zerwali się do odrabiania strat i na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem zdołali zmniejszyć różnice bramek do czterech. Jednak Jaskółki starały się zachować koncentrację do ostatnich minut i to właśnie do gospodarzy należała końcówka tego spotkania.

Po wyrównanej pierwszej połowie i zdecydowanie lepszej drugiej, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Zagłębie Lubin 30:24. Najwięcej bramek w spotkaniu rzucił Taras Minotskyi, który miał na swoim koncie 9 celnych trafień. To właśnie zawodnik Unii został wybrany najlepszym graczem meczu.

Dzięki trzem punktom Jaskółki z dorobkiem 22 oczek zajmują szóste miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W przyszłą niedzielę (19.02) w spotkaniu wyjazdowym zmierzą się z ekipą Wisły Płock, która w tym sezonie nie przegrała jeszcze żadnego spotkania.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Zagłębie Lubin 30:24 (13:12)

Unia: Małecki, Bartosik – Sanek 2, Podsiadło 4, Yoshida 8, Kowalik, Matsuura 5, Bushkou 2, Słupski, Wajda, Sikora, Minotskyi 9, Mrozowicz, Zahirović, Małek, Kasahara

Zagłębie: Procho, Schodowski, Byczek – Stankiewicz 1, Krupa 3, Moryń 3, Hlushak 1, Gębala 5, Michalak, Pietruszko, Hajnos 2, Bogacz, Kupiec 1, Drozdalski 2, Adamski 2, Iskra 4