To jedna z ważnych dróg w centrum Tymbarku, która prowadzi od ul. Kazimierza Wielkiego prawie do samego rynku. Korzystają z niej osoby jadące do szkoły podstawowej i mieszkańcy tutejszego blokowiska.
Wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek liczy na to, że prace uda się wykonać tu kompleksowo.
– Chcemy uporządkować tam ruch, aby był bardziej bezpieczny i aby organizacja ruchu, a także profil drogi był dostosowany do dzisiejszych standardów. Chcemy w jednej części drogi wybudować chodnik, uporządkować kwestię parkowania, a także oświetlenie.
Gmina ma opracowany projekt i pozwolenia budowlane. Dostała też prawie 500 tysięcy złotych na wykonanie przebudowy. Teraz ogłoszony zostanie przetarg, w którym wyłoniony ma być wykonawca robót.
Nowa droga powinna być gotowa do końca roku.


![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 3 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-350x250.jpg)







![Oferta jest skierowana do mieszkańców powiatu nowosądeckiego. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nawojowej już oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA] 11 Osrodek Interwencji Kryzysowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Osrodek-Interwencji-Kryzysowej-120x86.jpg)



