Dlaczego Jan Paweł II jest atakowany? Papieski rachunek sumienia i o świętości, która parzy Złego – m.in. takie tematy znalazły się w specjalnym dodatku do trzech katolickich tygodników 'Gościa Niedzielnego’, 'Niedzieli’ i 'Idziemy’. Można go znaleźć w najnowszych numerach tych gazet. Szesnastostronnicowy dodatek można pobrać także w Internecie.
Zawiera on polemikę z oskarżeniami o rzekome lekceważenie przez Jana Pawła II skandali pedofilskich w Kościele.
Te zarzuty nie mają potwierdzenia w faktach mówi Radiu Warszawa redaktor naczelny tygodnika 'Niedziela’ ks. Jarosław Grabowski.
– Jesteśmy przekonani, że takie szerokie podejście do tematu, zarysowanie tego kim jest Jan Paweł II dla nas, co zrobił, co powiedział i jak bardzo był stanowczy wobec tego przestępstwa jakim jest pedofilia, potwierdza bezpodstawność oskarżeń. Mam nadzieję, że pozwoli zrozumieć czytelnikom intencje jakie za tymi oskarżeniami stoją.
Oczernianie św. Jana Pawła II ma na celu zniszczenie jego autorytetu twierdzi zastępca redaktora naczelnego 'Gościa Niedzielnego’ Bogumił Łoziński.
– Pojawia się oczywiście takie tłumaczenie, że chodzi o prawdę, że prawdę trzeba odkryć i pokazać. Jak najbardziej. Tylko, że w tych wszystkich zarzutach, próbach przyklejenia Janowi Pawłowi II negatywnych rzeczy nie ma prawdy. Dlatego, że są pomówienia. W związku z tym, to musi być mniej lub bardziej świadomy atak na papieża po to, żeby ten autorytet zniszczyć.
Artykuły pokazują działania papieża w walce z dramatem pedofilii w Kościele mówi redaktor naczelny Tygodnika 'Idziemy’ ks. Henryk Zieliński.
– Jest omówione jakie argumenty brano pod uwagę za świętością Jana Pawła II. Pokazujemy pewną ahistoryczność zarzutów, które padają. Pokazujemy postawę i zasługi Jana Pawła II w zwalczaniu pedofilii na tle epoki, wskazując jak bardzo Ojciec Święty tą swoją postawą i nauczaniem wyprzedzał wręcz to, co się działo w świecie i w prawie karnym w tamtych czasach.
Autorami artykułów są m.in. Milena Kindziuk, Grzegorz Polak, Grzegorz Górny, Bronisław Wildstein oraz ks. Dariusz Kowalczyk.
Szesnastostronnicowy dodatek można pobrać TUTAJ