Opłatek, choinka, 12 potraw, Pasterka, jasełka, kolędy i dużo prezentów. To tylko niektóre z symboli Wigilii i świąt Bożego Narodzenia. A z czym kojarzą się one naszym najmłodszym słuchaczom?
– Boże Narodzenie to jest coś takiego, kiedy ubieramy choinkę, a pod choinkę dostajemy prezenty. – Jemy wigilijne potrawy. – Ale ja zazwyczaj nic stamtąd nie jadam. – Barszcz z uszkami i rybę. – Pan Jezus się wtedy urodził. – Ktoś im wskazał drogę, Maryja i Józef położyli Jezuska na sianku. – Piecze się pierniki i dzieli opłatkiem. – Trzej Królowie udali się do stajenki. – Do Maryi przyleciały aniołki.
Swoimi 'odkryciami” na temat Bożego Narodzenia podzieliły się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 oraz Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Tarnowie.




![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 5 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)

![W Grybowie jest już nowa karetka. W nowym roku ruszy budowa nowej podstacji pogotowia [ZDJĘCIA] 7 gfdf31](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gfdf31-350x250.jpg)



![Przed zimą stracili dach nad głową. Pomoc dla pogorzelców z Krosnej jest przygotowywana [WIDEO] 11 pogorzelcy krosna gmina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pogorzelcy_krosna_gmina-120x86.jpg)



