Choinka z Nadleśnictwa Piwniczna dotarła już do Krakowa i została postawiona pod Oknem Papieskim przy Franciszkańskiej 3. 15-metrowa jodła została wycięta we wtorek (13.12), a niecały dzień później dotarła na miejsce.
Przejechała ponad 110 kilometrów i była instalowana przez 2 godziny. Tradycyjna choinka już po raz 16. stanęła pod Oknem Papieskim.
Światełka na drzewku rozbłysną w sobotę (17.12). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00, a zaraz potem uczestnicy będą mogli wziąć udział w świątecznym koncercie Małej Armii Janosika – góralskiej kapeli z Raby Wyżnej.
W tym roku wybrano ok. 15-metrową jodłę, która liczy mniej więcej 60 lat i pochodzi Nadleśnictwa Piwniczna. Rosła, jak podkreślają leśnicy, w „przepięknej dolinie, gdzie Maria Kownacka pisała swoje opowiadanie o Rogasiu z Doliny Roztoki”.
Źródło i zdjęcia: Archidiecezja Krakowska

![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 7 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)

![Góra Łyżka ma niesamowitą historię. Naukowcy odkrywają jej tajemnice [ZDJĘCIA] 9 konferencja lyzka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/konferencja_lyzka-350x250.jpg)
![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-120x86.jpg)




