W najwyższych polskich górach wciąż jest zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia. Ratownicy zalecają ostrożność w trakcie wypraw szczególnie w wyższych partiach gór. Komunikat z ostrzeżeniem o możliwości osuwania się śniegu jest ponawiany od piątku przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Zagrożenie lawinowe występuje na niewielkich obszarach, gdzie przez wiatr skumulowały się duże ilości śniegu. Najlepiej takie miejsca omijać i zachować szczególną ostrożność na stokach bardzo stromych lub ekstremalnych.
W Tatrach mogą schodzić samoistnie małe lub średnie lawiny. Jeśli wybierasz się w góry, dopasuj plan wycieczki do aktualnych warunków, swoich umiejętności i doświadczenia z zimowymi wyprawami.

![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 2 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 4 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-350x250.jpg)





![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 10 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-120x86.jpg)




