Gęste mgły już od późnych godzin wieczornych mogą lokalnie występować na Sądecczyźnie. Ostrzeżenie w tej sprawie wydało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.
Szczególną ostrożność powinni zachować przede wszystkim kierowcy oraz wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Lokalnie, w zależności od czasu, czy warunków terenowych, przewidywana jest widzialność od 50 do 200 metrów.
Prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł wynosi 70 %, a wydane przez MCZK w Nowym Sączu ostrzeżenie, obowiązuje od godz. 21.00 do godz. 9.00 rano.

![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 2 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 7 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)


![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 10 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)

![Wyciągi w Szczawniku jednak powstaną? Gmina Muszyna informuje o naukowym dokumencie [WIDEO] 12 Golba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Golba-120x86.jpg)


