Koszty zimowego utrzymania dróg zaskoczyły władze gminy Korzenna. Propozycje oferentów są nawet o 80% wyższe niż rok temu. Jeśli samorząd nie wyklucza, że w związku z tym odśnieżaniem zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna.
Samorząd był przygotowany na wzrost kosztów o ewentualne 30%. Jednak skutki obecnego kryzysu zaskoczyły włodarzy gminy Korzenna. Oferenci nawet do 80% podnieśli swoje propozycje w przetargach, jakie ogłoszone zostały między innymi na drogi w Lipnicy Wielkiej, Wojnarowej, czy w Bukowcu. Były też takie miejsca, gdzie do przetargu nie zgłosił się nikt.
Gmina nie chce zgodzić się na proponowane ceny i teraz pozostają jej dwie możliwości. Jedną z nich są dalsze negocjacje z oferentami, na co zezwalają przepisy prawa. Jeśli to nie pomoże, to samorząd zleci odśnieżanie dróg Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Korzenna, które w pierwszej, zakładanej wersji, miało to robić jedynie na niedużym obszarze, nieobjętym przetargiem.
Najbliższe tygodnie pokażą, czy tak pozostanie, czy pracowników przedsiębiorstwa będzie jednak czekało najbliższej zimy znacznie więcej pracy.



![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 4 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 6 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)






![Schronisko dla bezdomnych w Nowym Sączu zapełnione niemal w całości. Świadczy kompleksową pomoc [WIDEO] 13 schronisko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/schronisko-120x86.jpg)

