27 rekordów życiowych i trzy medale. Udane zawody młodych pływaków UKS Peyomi w Oświęcimiu

Projekt bez tytulu19

Młodzi pływacy UKS Peyomi Tarnów wywalczyli trzy medale i poprawili łącznie 27 rekordów życiowych w trakcie Pucharu Wszechstronności Stylowej w Oświęcimiu.

Najwięcej powodów do radości miała Liliana Książczyk, która zdobyła dwa brązowe medale w stylach klasycznym i zmiennym. Dzięki tym dobrym występom zajęła również drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej 10-letnich zawodniczek. Warto zaznaczyć, że Liliana w każdym starcie poprawiała swoje rekordy życiowe.

Z medalem wróciła także Laura Czuchra, która zdobyła srebro w tylu klasycznym, a w klasyfikacji generalnej znalazła się tuż za podium, bo na czwartym miejscu. Natomiast dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła trzecia zawodniczka Peyomi, Maja Grajdura.

Bez medalu, ale za to z dwunastoma rekordami życiowymi wrócili z zawodów Bernard Bałut, Kacper Cholewa i Tobiasz Kopa reprezentujący barwy UKS Peyomi Tarnów w kategorii chłopców.

W zawodach wzięło udział łącznie 350 zawodników z południowej Polski, a w klasyfikacji drużynowej klub z Tarnowa zajął dziesiąte miejsce, choć jego barwy reprezentowało zaledwie sześcioro młodzieżowców.