Na początek lekcja siatkówki. 'Żyrafy’ przegrały swój debiutancki mecz w Tauron Lidze

312403245 532556298880103 1480780339969654868 n

Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów przegrały swój debiutancki mecz w Tauron Lidze. 'Żyrafy’ na wyjeździe uległy OnlyBio Pałacowi Bydgoszcz 1:3.

Na ten mecz podopieczne trenera Marcina Wojtowicza oraz rzesza kibiców czekały od momentu awansu tarnowianek do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Siatkarki owocnie przepracowały okres przygotowawczy, biorąc udział w kilku turniejach (w tym w jednym na pisaku) i mierząc się m.in. z przedstawicielkami Tauron Ligi, jak IŁ Capital Legionovia Legionowo, E.LECLERC MOYA Radomka Radom czy BKS BOSTIK Bielsko-Biała, w niemal wszystkich spotkaniach pokazując swój potencjał. Nic więc dziwnego, że do pierwszego meczu w Tauron Lidze podchodziły z chęcią zwycięstwa.

Pierwsza partia dobrze rozpoczęła się dla tarnowianek, które dość szybko objęły trzypunktowe prowadzenie (10:7) W dalszej części seta 'Żyrafy’ nie tylko utrzymały przewagę, co ją zdołały powiększyć do pięciu 'oczek’, ostatecznie zwyciężając 25:20.

Niestety, były to tylko dobre złego początki. Druga odsłona spotkania to niemal całkowita dominacja gospodyń z Bydgoszczy, które od wyniku 5:4 potrafiły zdobyć aż 7 punktów z rzędu (12:4)! Zawodniczki Pałacu wysoką przewagę utrzymały do końca seta, którego wygrały 25:12 i doprowadziły do remisu.

Trzeci set od początku był wyrównany i gra toczyła się głównie punkt za punkt. W pewnym momencie jednak gospodynie, dzięki świetnej grze blokiem, odskoczyły od rywalek z Tarnowa na pięć punktów (11:6). Tarnowianki były w stanie odrobić jedynie część strat (12:9). Niestety od tego momentu 'Żyrafy’ znów zaczęły seryjnie popełniać błędy, co spowodowało, że w krótkim czasie na tablicy widniał wynik aż 20:9 dla bydgoszczanek. Ostatecznie gospodynie powtórzyły wynik z drugiego seta i wygrały 25:12.

Ostatnia, jak się później okazało, partia lepiej rozpoczęła się dla gospodyń, które 'uciekły’ tarnowiankom na trzy punkty (8:5). W dalszej części seta bydgoszczanki jeszcze powiększyły przewagę do sześciu 'oczek’ (18:12). Od tego momentu podopieczne trenera Marcina Wojtowicza zaczęły grać lepiej i systematycznie odrabiały stratę, co spowodowało, że końcówka seta była bardzo emocjonująca. W niej jednak zimną krew zachowały gospodynie, wygrywając 25:23. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla OlnyBio Pałacu Bydgoszcz i to zawodniczki Mirosława Zwieracza mogły dopisać sobie pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

'Żyrafy’ na start dostały lekcję siatkówki, ale nie mogą się załamywać. Następny mecz tarnowianki również zagrają na wyjeździe. W piątek (4.11) zmierzą się z Energą MKS Kalisz. Początek tego spotkania o godzinie 19.00.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów 3:1 (20:25, 25:12, 25:12, 25:23)