Najstarsze w Polsce! Szkolne Koło SEP w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie działa już 50 lat

IMG 3750

Tworzą je nauczyciele przedmiotów zawodowych, ale z jego działalności główną korzyść odnoszą uczniowie. To Szkolne Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich, które daje uczniom tarnowskiego ZSME wiele nowych i cennych możliwości.

Jak powiedzieli reporterce Radia RDN Małopolska uczniowie, dzięki działalności Szkolnego Kola SEP mogą zdobywać nowe kwalifikacje, poszerzać swoje horyzonty i rozwijać pasje, a nawet projektować wynalazki.

– Jeździmy na wycieczki zawodoznawcze, które pozwalają nam zobaczyć od podstaw nasze zawody. – Można również wspomnieć o bardzo cennym kursie, który jest realizowany przez SEP, kurs do 1 kV. On daje bardzo szerokie możliwości. Wielu potencjalnych pracodawców rozgląda się za takimi uprawnieniami wśród młodych osób. – Konkurs E(x)plory, w którym w tym roku mamy zamiar z naszą ekipą wziąć udział. Dzięki temu kołu SEP możemy realizować swój projekt. Można powiedzieć, że nasz projekt będzie na swój sposób ratował życie. Dzięki kołu SEP możemy się realizować i spełniać nasze marzenia.

Jak podkreśla prezes Szkolnego Koła SEP w ZSME Grażyna Smolińska-Wygrzywalska, działa ono nieprzerwanie od 50 lat i wszystko wskazuje na to, że jest najstarsze w Polsce.

– Z inicjatywy pani profesor Teresy Lisak takie koło zostało zawiązane dokładnie 50 lat temu. I od tej pory działa nieprzerwanie. I to jest właśnie wyjątkowość naszego koła. Nie ma w tarnowskim oddziale SEP, ani też w innych oddziałach, Szkolnego Koła SEP, które by tak długo nieprzerwanie działało, szerząc kulturę techniczną, technologiczną i zaszczepiając zainteresowanie uczniów szeroko pojętą techniką.

Członkowie Szkolnego Koła SEP działającego w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie dziś będą świętować jubileusz 50- lecia. Na spotkanie zostali zaproszeni dawni i obecni członkowie koła.

Uczniowie będą mieli okazję świętować z członkami Szkolnego Koła SEP w listopadzie podczas uroczystości związanych z patronem szkoły, Tadeuszem Tertilem.

 

Exit mobile version