Rośliny, z których pozyskuje się marihuanę znajdowały się w zaroślach.
Jak informuje oficer prasowy bocheńskiej policji sierż. szt. Daniel Bułatowicz, potwierdziły się wcześniejsze informacje, które posiadali policjanci, a znalezione rośliny mogły być celową uprawą.
– W ostatnim tygodniu kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bochni potwierdzili informacje o znajdujących się w miejscowości Cikowice krzakach konopi indyjskich. Znalezione na nieogrodzonym terenie trawiasto-drzewnym rośliny posiadały znamiona celowej uprawy. Największa z roślin miała prawie trzy metry wysokości. Bocheńscy policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie.
Znalezione rośliny były w różnej fazie rozwoju, a po sprawdzeniu testerem potwierdzono, że to krzaki, z których pozyskuje się marihuanę.
Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi indyjskich grozi do trzech lat więzienia.

![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 2 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)

![W Grybowie jest już nowa karetka. W nowym roku ruszy budowa nowej podstacji pogotowia [ZDJĘCIA] 4 gfdf31](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gfdf31-350x250.jpg)





![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 10 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-120x86.jpg)

!["Jest to dar jednego człowieka dla drugiego". Honorowi krwiodawcy zostali odznaczeni [ZDJĘCIA] 12 kriwodawcy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kriwodawcy-120x86.jpg)
![Oferta jest skierowana do mieszkańców powiatu nowosądeckiego. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nawojowej już oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA] 13 Osrodek Interwencji Kryzysowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Osrodek-Interwencji-Kryzysowej-120x86.jpg)

