Szczepanów – to tutaj znajdziemy miejsca przepełnione osobą św. Stanisława. To tu nieopodal znajduje się kaplica narodzenia patrona Polski. Kościół w miejscu domu rodzinnego i wreszcie Sanktuarium symbol jego świętości.
Jak mówi ks. proboszcz Władysław Pasiut – to niezwykłe miejsce, które może się poszczycić wizytą dwóch przyszłych papieży.
– Taką ciekawostką jest, że w naszej bazylice znajduje się fotel, na którym w czasie różnych uroczystości sprawowanych tutaj w Szczepanowie siedzieli dwaj późniejsi papieże: Jan Paweł II i Benedykt XVI. To są pamiątki, które nam pozostały.
Na audycje na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz „Święte, piękne i nasze. Szlakiem sanktuariów diecezjalnych” zapraszamy w każdą sobotę o 17.

























![Zaduszki Witosowe [26.10.2025] 26 IMG 0132 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/IMG_0132-1-120x86.jpg)


