Trudny sprawdzian przed tarnowskimi szczypiornistami. Czy przerwą złą passę?

20220918CSMS0023

Przed szczypiornistami Grupy Azoty Unii Tarnów kolejna wyjazdowa potyczka w tym sezonie PGNiG Superligi. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Strząbały zagrają z MKS Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Do tej pory 'Jaskółki’ mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Na inaugurację PGNiG Superligi zanotowali trzybramkowe wyjazdowe zwycięstwo z Zagłębiem Lubin (30:27). Niestety dwa kolejne mecze nie były już tak optymistyczne. Najpierw na wyjeździe, mimo remisu do przerwy (11:11), wysoko przegrali z Górnikiem Zabrze 20:27, a później w Arenie Jaskółka nie mieli szans w starciu z wicemistrzami Polski Orlenem Wisłą Płock (23:35).

Środowe (28.09) spotkanie pokaże więc, w jakiej formie na początku sezonu są tarnowianie i czy przerwą niekorzystną passę.

O zwycięstwo jednak nie będzie łatwo, ponieważ w ostatnim czasie Piotrkowianin ma 'patent’ na tarnowską ekipę – w ostatnich trzech spotkaniach za każdym razem zawodnicy z województwa łódzkiego wychodzili z nich zwycięsko.

Rozgrywający 'Jaskółek’ Paweł Podsiadło w audycji Strefa Sportu powiedział, że do Piotrkowa pojadą z jasnym celem i wiedzą, na jakie elementy gry Piotrkowianina muszą zwrócić szczególną uwagę.

– Na pewno wszyscy są 'bojowo’ nastawieni. Wydaje mi się, że Piotrków jest w naszym zasięgu. Teraz ta liga sie troszkę wyrównała i, poza Kielcami czy Płockiem, każdy może wygrać z każdym. Mieliśmy więcej czasu, żeby się do tego meczu przygotować, bo przedtem mieliśmy mecze co 3 dni. Zespół z Piotrkowa gra szybką piłkę, mają niskich, ale bardzo mobilnych zawodników, bazujących grą jeden na jeden, dlatego na to musimy być przygotowani.

Spotkania tarnowian z gospodarzami nadchodzącego meczu do tej pory były zazwyczaj bardzo wyrównane, a walka między nimi toczy się do ostatnich minut, a nawet sekund. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek w meczu Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Grupa Azoty Unia Tarnów zabrzmi w środę (28.09) o godzinie 18.00.