Utwór został skomponowany ze względu na 30-lecie istnienia tego samorządu. Jak mówi wójt gminy Jan Skrzekut, melodia ma kojarzyć się z tym, jak wygląda gmina Limanowa.
– Jest to hejnał przygotowany przez regionalistów, konkretnie przez panią, która bezpłatnie odstąpiła nam prawa autorskie. Ma on brzmieć na trzech trombitach, począwszy od dźwięków niskich i skończywszy na wysokich. Będzie to tak jak usytuowana jest terytorialnie nasza gmina, czyli od niższych partii ku wyższym szczytom. Melodia tam wysoko osiągnie swoje apogeum i później jest już wytonowana – mówi wójt.
Hejnał po raz pierwszy bezie można usłyszeć w trakcie uroczystej sesji Rady Gminy Limanowa, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mordarce. Mieszkańcy w tej części obchodów 30-lecia gminy mogą uczestniczyć tylko zdalnie dzięki transmisji on-line. Wcześniej – o godz. 11.00 – zaproszeni są do udziału we Mszy Św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce.

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 2 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-350x250.jpg)




![Co z przebiegiem "sądeczanki" po lewej stronie Dunajca? Artur Bochenek: To byłyby bardzo duże koszty [WIDEO] 7 Artur Bochenek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Artur_Bochenek-350x250.jpg)
![Nowy Sącz: Szybka kolej za pięć lat. A kiedy nowy parking przy dworcu? [ZDJĘCIA] 8 parking5](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking5-350x250.jpg)

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 10 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-120x86.jpg)




