niedziela, 6 września 2026
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 97,0 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Bankiet charytatywny i licytacja dla chorych chłopców

Maria Polaczekautor / źródło: Maria Polaczek
2022/09/11 - 07:07
- AKTUALNOŚCI
A A
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

Będzie można wylicytować usługę barbera, występ iluzjonisty, zwiedzanie stadniny koni arabskich, urodzinowy tort, a także wiele wartościowych i oryginalnych przedmiotów. Oprócz tego posłuchać muzyki i poczęstować się dobrym jedzeniem. A wszystko po to, by zebrać środki na leczenie onkologiczne Mateusza i Kacpra, uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie.

Nieformalna Grupa Tarnowska, postanowiła pomóc chłopcom w niecodzienny sposób, organizując bankiet charytatywny i licytację, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na sfinansowanie ich leczenia.

Jak podkreśla dyrektor SP 9 Jakub Patuła, chłopcy są bardzo dzielni, waleczni i pragną powrócić do normalnego życia wśród rówieśników, ale koszt leczenia jest olbrzymi.

– Pomoc finansowa jest niezbędna, jest bardzo potrzebna. Wydatki związane z leczeniem chorób nowotworowych są olbrzymie. Koszt miesięczne go podawania leku, tylko dla Mateusza, to około 5 tys zł. Chłopcy walczą, są uśmiechnięci, radośni. Z Mateuszem rozmawiałem dwa dni temu. Jest już przygotowany do tego, żeby wrócić do szkoły. Kacper jest poddawany stałej rehabilitacji, odwiedza szkołę. pod koniec roku wspólnie z kolegami wystąpił w pięknym spektaklu organizowanym przez klasę.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/09/8Patula_chlopcy.mp3

Mateusz ma raka kości i jest po operacji nogi i wszczepieniu implantu. Kacper zachorował na nowotwór mózgu i również przeszedł kilka operacji. Obaj potrzebują kosztownych leków i rehabilitacji.

Współzałożycielka Nieformalnej Grupy Tarnowskiej Marzena Bac, twierdzi, że taki bankiet charytatywny nie tylko pomoże zebrać fundusze dla Kacpra i Mateusza, ale także umożliwi jego uczestnikom po okresie pandemii nawiązać odprężyć się i nawiązać nowe relacje.

– Na spotkaniu naszej grupy po tej najcięższej sytuacji covidowej, stwierdziliśmy, że chcemy zrobić coś dobrego, bo ludziom wciąż jest tak ciężko psychicznie. Mam nadzieję, że będziemy mogli chłopcom pomóc realnie naprawdę pokaźną sumą, bo to jest nasz cel. Pomysł przedstawił kolega i rzucił taka uwagę, że to będzie takie ładne uwieńczenie tych, którzy pomagają, że nie tylko dadzą pieniądze do jakiejś puszki, czy na konto. Ja sobie wyobrażam taki przepływ energii pomiędzy tymi, którzy tam przyjdą, pozytywnej energii.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/09/8Bac_bankiet.mp3

Bankiet charytatywny planowany jest na 8 października, ale już teraz można zarezerwować sobie uczestnictwo w nim, wykupując cegiełkę, z której dochód przeznaczony jest na leczenie Kacpra i Mateusza. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Nieformalnej Grupy Tarnowskiej i jej profilu na Facebook’u.

Tagi: zbiórka na leczeniezbiórkaBankiet
Poprzedni

Piknik rodzinny i Kino Plenerowe z Radiem RDN w Sieradzy

Następny

Pieniny: Turyści i ratownicy GOPR wspólnie uratowali kobietę na jednym z popularnych szlaków

ZOBACZ RÓWNIEŻ

fot. Krzysztof Dzidek, PKP PLK
AKTUALNOŚCI

Prace kolejowe trwają w regionie limanowskim. Co teraz dzieje się na placu modernizacji linii 104?

6 września 2026
RELIGIA

Mały Odpust Tuchowski. To będzie dzień błogosławieństwa ziarna siewnego

6 września 2026
AKTUALNOŚCI

Ks. prof. Marek Kluz: Dziś moralność chrześcijańska przez wielu ludzi traktowana jest jak szwedzki stół

6 września 2026
AKTUALNOŚCI

„Prawdziwi patrioci, którzy oddali życie za Polskę”. Sądeczanie oddali hołd Niezłomnym na Hali Łabowskiej [ZDJĘCIA]

5 września 2026
AKTUALNOŚCI

Festiwal, który budzi kreatywność. ‘Z KAPELUSZA’ zachwycił widzów małych i dużych

5 września 2026
AKTUALNOŚCI

Agropromocja w Starym Sączu, czyli święto rolnictwa i nie tylko. „Wydarzenie z dużym rozmachem” [ZDJĘCIA]

5 września 2026
fot. Gmina Łososina Dolna
AKTUALNOŚCI

Jubileuszowe dożynki w sądeckiej gminie. To będzie X Łososińskie Święto Plonów

5 września 2026
fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
AKTUALNOŚCI

Derby małopolski dla Podhala Nowy Targ. Sandecja bez punktów w meczu wyjazdowym

5 września 2026

NAJNOWSZE

fot. Krzysztof Dzidek, PKP PLK

Prace kolejowe trwają w regionie limanowskim. Co teraz dzieje się na placu modernizacji linii 104?

11:11

Mały Odpust Tuchowski. To będzie dzień błogosławieństwa ziarna siewnego

07:07

Ks. prof. Marek Kluz: Dziś moralność chrześcijańska przez wielu ludzi traktowana jest jak szwedzki stół

06:06

„Prawdziwi patrioci, którzy oddali życie za Polskę”. Sądeczanie oddali hołd Niezłomnym na Hali Łabowskiej [ZDJĘCIA]

21:09

Kino plenerowe w Ilkowicach [05.09.2026]

20:08

Agropromocja w Starym Sączu [5.09.2026]

19:07

Festiwal 'Z KAPELUSZA’ w Tarnowie [05.09.2026]

18:06

Festiwal, który budzi kreatywność. ‘Z KAPELUSZA’ zachwycił widzów małych i dużych

18:06

Agropromocja w Starym Sączu, czyli święto rolnictwa i nie tylko. „Wydarzenie z dużym rozmachem” [ZDJĘCIA]

14:02

Jubileuszowe dożynki w sądeckiej gminie. To będzie X Łososińskie Święto Plonów

14:02

NIE PRZEGAP

fot. Urząd Gminy Chełmiec

Do końca roku ma powstać Dzienny Dom Seniora w Wielopolu. Będą też atrakcje dla młodszych [ZDJĘCIA]

19 sierpnia 2026

Transmisje i relacje ze szlaku 44.PPT

13 sierpnia 2026

Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę w góralskiej oprawie

25 sierpnia 2026
RADIO KATOLICKIE
UN PAPIESKI
UNS
AKCJA KATOLICKA
BIBLOS
KULTURA TARNÓW
SRK
CARITAS
KANA
ITER
Małopolska
AKADEMIA TARNOWSKA

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj