Sądeczanka Monika Ogórek jest mistrzynią Polski!

monika ogorek biegaczka studio

Ma niespełna 18 lat a już jest mistrzynią Polski w biegach górskich. Sądeczanka Monika Ogórek wygrała rywalizację do lat 20. Najszybciej pokonała dystans 3,5 km w Krynkach w województwie świętokrzyskim.

Każda pętla miała 700 metrów, a na całym dystansie pokonałam 10 podbiegów. Rywalizacja toczyła się w pięknej okolicy – między skałami i drzewami. Trzeba było uważać podczas zbiegania, by się nie wywrócić. Skupiłam się, by pobiec jak najlepiej, a zwycięstwo było dla mnie sporym zaskoczeniem

– podkreśliła zawodniczka klubu MKL Brygada Beskidów.

Monika trenuje biegi od 2019 roku. Dodajmy, że na mistrzostwach Polski w Krynkach dobrze spisali się też inni sądeccy biegacze.

Wiktoria Szwarc była piąta w kategorii do lat 18, a Magdalena Brzeska ósma. Wśród zawodników do lat 16 piąty był Bartłomiej Chlipała. Klub Brygada Beskidów zajął 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej.