Za nami pierwsze dni z nowymi parkometrami w Nowym Sączu. MPK wprowadzając je, miało nadzieję, że urządzenia będą bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze.
Czy tak jest? O pierwsze wrażenia ze Strefy Płatnego Parkowania zapytaliśmy napotkanych nowosądeczan.
– Bardzo łatwe w obsłudze i mam nadzieję, że wszędzie będą takie parkometry. Tamte był skomplikowane, a tutaj jest wszystko elegancko, dotykowo – mówi jedna z mieszkanek miasta.
– Uważam, że nie są za dobre, lepsze były te poprzednie. Te są mało czytelne – zwraca uwagę inna kobieta.
– To jest upierdliwe, że trzeba wpisywać numery rejestracyjne. To żadna korzyść z tego – komentuje nerwowo jedne z kierowców.
– Są bardziej czytelne i nowoczesne, więc myślę, że szczególnie dla młodych użytkowników będzie łatwiejsze w obsłudze – uważa parkująca studentka.
Parkowanie w strefie jest płatne w dni robocze w godzinach od 8.00 do 16.00. Postój można opłacać monetami, kartą płatniczą, blikiem, aplikacjami mobilnymi, ale też Kartą Nowosądeczanina.
W parkomatach można też wnieść opłatę na 7 dni z góry, licząc od dnia wystawienia zawiadomienia.


![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 3 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)





![Kobieta przygnieciona przez drzewo w powiecie tarnowskim. W akcji ratunkowej uczestniczyły służby z dwóch powiatów [AKTUALIZACJA] 9 fot. fb. Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/603823192_1393408048817636_1955251625558264113_n-350x250.jpg)


![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 12 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-120x86.jpg)


