Faworytki z Łodzi lepsze od tarnowskich 'Żyraf’

301000258 475418351260565 3972625941380929329 n

Ambitna gra to za mało. Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów w swoim drugim meczu w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki kobiet przegrały z ŁKS-em Commercecon Łódź 0:2.

Spotkanie pierwotnie miało rozpocząć się we wtorek (23.08) o 17:45, ale pozostałe mecze turnieju mocno się przedłużały, co ostatecznie spowodowało, że zawodniczki obu drużyn na piasek weszły z ponad 1,5 godzinnym opóźnieniem.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły faworyzowane zawodniczki z Łodzi, które dość szybko odskoczyły na 3 punkty. Tarnowianki jednak, m.in. dzięki dobrej zagrywce oraz nieszablonowej grze Klaudii Świstek w ataku, potrafiły odrobić stratę i doprowadzić do wyniku 10:10. Później gra się wyrównała, a wynik ciągle oscylował w okolicy remisu, dlatego zwycięzcę pierwszego seta musiała wyłonić gra na przewagi. W niej okazały się lepsze siatkarki ŁKS-u i wygrały 26:24.

Podrażnione utratą pierwszego seta tarnowianki doskonale weszły w drugą partię i dobrą zagrywką sprawiały spore kłopoty siatkarkom z Łodzi, co pozwoliło im odskoczyć nawet na 4 punkty. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Tauron Ligi jednak nie dała za wygraną i nie dość, że szybko wyrównała, to jeszcze wykorzystała błędy ‘Żyraf’ i wyszła na prowadzenie. Niestety im dłużej set trwał, tym tarnowianki grały coraz słabiej, co pozwoliło zawodniczkom z Łodzi odskoczyć nawet na 7 ‘oczek’. Co prawda ambitna postawa tarnowianek w końcówce pozwoliła odrobić im większość strat, jednak faworytki z Łodzi utrzymały koncentrację i ostatecznie zwyciężyły 25:23.

Zawodniczki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów swój trzeci mecz zagrają z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Jeżeli przegrają, odpadną z turnieju. Rozpoczęcie spotkania planowane jest na 12:45.

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – ŁKS Commercecon Łódź 0:2 (24:26, 23:25)