Drugi most w Ostrowie już prawie na półmetku. Nie wszystkim się to podoba

Przez ponad dwa lata nie było żadnego mostu, teraz będą aż dwa. Po tym jak niedawno został oddany do użytku most w Ostrowie, nieopodal widać już kolejny.

Nowa przeprawa na Dunajcu to łącznik autostradowy, który ma połączyć zachodnią część Tarnowa z węzłem autostradowym 'Tarnów-Mościce’.

Inwestycja wzbudza jednak mieszane uczucia. Podczas, gdy jedni są zadowoleni z dodatkowego mostu, inni uważają, że to zbędny wydatek.

– Myślę, że ten pierwszy nie powinien powstać, a drugi tak. To są dwie inwestycje, które pochłaniają pieniądze podatników, czyli nasze. Uważam, że są potrzebniejsze inwestycje w Tarnowie, jak dwa mosty na Dunajcu. – Na pewno usprawni to tutaj ruch, zarówno dla tych co będą jeździć na autostradę, jak i dla nas mieszkańców, bo nie będziemy mieć tutaj korków i tylu ciężarówek. To też dobra wiadomość dla rowerzystów, mamy tutaj drogę rowerową ‘VeloDunajec’ i wiadomo, że człowiek się lepiej czuje jak nie jedzie za nim ta tonowa ciężarówka. – Można było połączyć funkcje tych dwóch mostów w jednym, który będzie łącznikiem z autostradą.

Jak informuje w rozmowie z RDN Małopolska rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Agnieszka Ćwiertniewicz, prace na moście nabierają tempa, a sama inwestycja ma być oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

– Prace są zaawansowane i w przyszłym roku planujemy zakończenie inwestycji. W zakresie prac mostowych wykonano filary podpór oraz korpus i przyczółki, obecnie trwa budowa pomostu. Kontynuowane są również roboty w zakresie nawisu na podporach, postęp prac wynosi 40%.

W ramach prac powstaje nie tylko most, ale też gruntownie remontowana jest ulica Witosa, na której widać już pierwsze warstwy asfaltu.

Od Tarnowa właśnie ulicą Witosa dojedziemy do powstającego mostu, a droga za mostem będzie prowadzić bezpośrednio do ronda przy autostradzie A4.

Koszt budowy łącznika autostradowego to 155 milionów złotych. W jego ramach powstanie ponad 2,5 kilometra nowej drogi, a sam most będzie miał długość 815 metrów.

 

Exit mobile version