Rollercoaster z happy endem! Bruk-Bet Termalica Nieciecza wywozi punkt z Katowic

WhatsApp Image 2022 07 24 at 19.25.29

Bruk-Bet Termalika Nieciecza w ostatniej akcji meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi wyszarpała punkt z GKS-em Katowice! Słonie na wyjeździe pokazały charakter i wracają z remisem 3:3.

Początek meczu fatalnie ułożył się dla 'Słoni’, bowiem już od 7. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Nemanji Tekijaskiego, który będąc na linii bramkowej, zablokował piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Arkadiusz Jędrych i pewnym strzałem otworzył wynik. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i kilka minut później po golu Adriana Błąda prowadzili już 2:0.

Niecieczanie jednak nie zamierzali się poddawać. Najpierw w 34. minucie Tomas Poznar zdobył bramkę kontaktową, a następnie w 48. minucie, precyzyjnym strzałem z pola karnego na 'dalszy’ słupek, dał Bruk-Betowi remis.

Niestety, chwilę później popularna 'Gieksa’ ponownie wyszła na prowadzenie za sprawą Marcina Urynowicza, który głową pokonał Tomasza Loskę. Trzeba jednak przyznać, że bramkarz Bruk-Betu mógł przy tym strzale zachować się o wiele lepiej.

Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się to niedzielne spotkanie, do akcji wkroczył Daniel Pietraszkiewicz, który w 93. minucie doprowadził do wyrównania 3:3. Zaraz po strzelonym golu sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza po dwóch meczach z dorobkiem 4 punktów obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Następny mecz 'Słonie’ rozegrają u siebie w poniedziałek, 1 sierpnia, z GKS-em Tychy o godzinie 18.00.

GKS Katowice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Jędrych 9 karny, 2:0 Błąd 16, 2:1 Poznar 34, 2:2 Poznar 48, 3:2 Urynowicz 53, 3:3 Pietraszkiewicz 90+3.

Żółte kartki: Błąd, Urynowicz – Poznar.

Czerwona kartka: Tekijaski (7 min).

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (78 Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala, Bród (68 Dudziński), Repka, Figiel (44 Urynowicz), Błąd (68 Szwedzik), Roginić (78 Arak).

Bruk-Bet: Loska – Tekijaski, Biedrzycki (83 Kadlec), Putiwcew – Zaviyskyi, Dombrovskiy, Hubinek (77 Pietraszkiewicz), Polarus (28 Radwański), Błachewicz (28 Farbiszewski) – Mesanović (78 Śpiewak), Poznar.

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).