Polacy pokonali Austrię i powalczą o medale [RELACJA]

294069109 10160925528676320 5548977969578688167 n

Polacy w Arenie Jaskółka Tarnów bez większych problemów pokonali Austrię 3:0 i awansowali do półfinału Mistrzostw Europy do lat 22, gdzie będą walczyć o wejście do wielkiego finału.

Pierwszy set był dość wyrównany. Od samego początku drużyny grały niemal punkt za punkt. Gdy podopieczni Daniela Plińskiego wykorzystali chwilową słabość Austriaków i odskoczyli na cztery 'oczka’ (13:9), to wzięli się w garść i po chwili złapali kontakt z naszymi reprezentantami (17:16). Końcówka seta zdecydowanie jednak należała do Polaków, którzy grali skutecznie w obronie, zwłaszcza w bloku, oraz wykorzystywali błędy swoich oponentów. Ostatecznie pierwszą partię Biało-Czerwoni wygrali 25:19.

Druga odsłona zaczęła się dobrze dla naszych siatkarzy, którzy dość szybko objęli nawet pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Przez dłuższą część seta Polacy utrzymywali przewagę, jednak seria niewymuszonych błędów spowodowała, że najpierw Austriacy zmniejszyli stratę, by następnie doprowadzić do remisu (19:19). Dalej gra była bardzo wyrównana, co spowodowało, że do wyłonienia zwycięzcy drugiej partii potrzebna była gra na przewagi. W niej ponownie lepsi okazali się Biało-Czerwoni i po asie serwisowym Karola Urbanowicza zwyciężyli 28:26.

Trzeci set ponownie rozpoczął się od mocnego uderzenia naszych reprezentantów, którzy świetnie radzili sobie w polu serwisowym, dzięki czemu odskoczyli przeciwnikom na cztery punkty (7:3). W dalszej części seta Polacy spokojnie utrzymywali przewagę, a dodatkowo Austriacy nie mieli żadnych argumentów, by stawić czoła Biało-Czerwonym. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się ośmiopunktową przewagą Polaków (25:17), a mecz zakończył efektownym asem Piotr Szlęzak.

Wygrana nad Austrią pozwoliła Polsce zająć 2 miejsce w grupie. Co prawda zdobyliśmy w grupie największą liczbę punktów (7), ale pierwszym czynnikiem, który w turnieju był brany pod uwagę, przy ustalaniu kolejności w grupach była liczba zwycięstw. Tym samym w sobotnim (16.07) półfinale zmierzymy się z reprezentacją Włoch, która pewnie wygrała swoją grupę, w trzech meczach tracąc tylko jednego seta. Początek meczu o godzinie 20.

W drugim półfinale Francuzi zmierzą się z Turkami. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny.

Austria – Polska 0:3 (19:25, 26:28, 17:25)

Austria: Ernst Kurt Nusterer, Jakob Krassnig, Adonis Alagic, Lukas Glatz, Sebastian Sablatnig, Michael Czerwiński, Julian Zehner (L), Maximiliam Bruchmann, Benedikt Sablatnig, Matthias Glatz, Stefan Mulleder.
Trener: Markus Hirczy.

Polska: Dawid Pruszkowski (L), Bartosz Sławiński, Piotr Szlęzak, Jakub Kraut, Bartosz Gomułka, Seweryn Lipiński, Dawid Pawlun, Michał Gierżot (C), Konrad Jankowski, Adrian Markiewicz, Maciej Nowowsiak (L), Dawid Dulski, Antoni Kwasigroch, Karol Urbanowicz.
Trener: Daniel Pliński.