72 minuty i po meczu! Polacy pewnie pokonali Serbów! [RELACJA]

siatka

To był prawdziwy pokaz siły w wykonaniu naszych reprezentantów! W Arenie Jaskółka Tarnów Polacy potrzebowali zaledwie 72 minuty, by rozprawić się z Serbami 3:0.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny starały się grać ostrożnie. Gra toczyła się głównie punkt za punkt i żadna ze stron nie wyszła na prowadzenie większe niż 3 'oczka’, które następnie szybko było niwelowane. Serbom jednak często zdarzały się niewymuszone błędy, zwłaszcza w końcówce. Polacy wykorzystali niepewną grę przeciwnika i odskoczyli na kilka punktów, co finalnie dało im zwycięstwo w pierwszym secie 25:20.

Początek drugiej partii to znów wyrównana walka obu drużyn, która skutkowała grą punkt za punkt. Jednak przy remisie 8:8 Serbowie wykorzystali błędy Polaków i odskoczyli na 3 punkty (9:12). Co prawda podopieczni Daniela Plińskiego dogonili gości, lecz chwilę później znów zaczęło szwankować skuteczne wykończenie po naszej stronie. Dodatkowo w drużynie serbskiej fenomenalną partię rozgrywał libero Marko Milenković. Doprowadziło do tego, że goście znów odskoczyli i zrobiło się niebezpiecznie (20:23). Polacy jednak pokazali charakter i doprowadzili do wyrównania. Kluczowa była jedna z akcji, w której ofiarna obrona naszych reprezentantów i skuteczny atak Michała Gierżota doprowadził do remisu (23:23). Set jednak skończył się na przewagi. Tam zimną krew zachowali Polacy, wykorzystali błędy Serbów i wygrali drugiego seta.

Uskrzydleni zwycięstwem w drugiej partii Polacy w trzeciej dosłownie pokazali moc. Od początku seta narzucili swój styl gry i odskoczyli na trzy punkty (3:0). Serbowie za to wyglądali na podłamanych i popełniali dużo błędów, zwłaszcza w ataku. Pozwoliło to naszym reprezentantom w krótkim czasie odskoczyć na sześć punktów (10:4). Później podopieczni Daniela Plińskiego utrzymywali tę przewagę aż do końca, co pozwoliło zgarnąć trzeciego seta i wygrać cały mecz.

W czwartek (14.07) w ostatnim meczu grupowym Polacy zagrają z Austrią, która po dwóch porażkach (z Serbią i Francją) nie ma już szans na awans do półfinału. Spotkanie rozpocznie się o 19:30. Wstęp jest wolny.

Serbia – Polska 0:3 (20:25, 25:27, 18:25)

Serbia: Andrej Polomac, Aleksa Kozic, Alija Berkić, Vidak Cvetković, Velijko Masulović, Dusan Nikolić (C), Milutin Mijajlović, Milos Bojović, Marko Milenković (L), Uros Misković (L), Lazar Stević, Bogdan Stanojević, Veselin Vukadinović, Velijko Culibrk.
Trener: Igor Zakić.

Polska: Dawid Pruszkowski (L), Bartosz Sławiński, Piotr Szlęzak, Jakub Kraut, Bartosz Gomułka, Seweryn Lipiński, Dawid Pawlun, Michał Gierżot (C), Konrad Jankowski, Adrian Markiewicz, Maciej Nowowsiak (L), Dawid Dulski, Antoni Kwasigroch, Karol Urbanowicz.
Trener: Daniel Pliński.