Duże zainteresowanie mieszkaniami za remont. Konieczne będzie losowanie

mieszkania

Tylko do 19 lipca trwa nabór chętnych do wzięcia udziału w siódmej edycji 'Mieszkania za remont’. Pozostały jeszcze cztery lokale, na które dotąd nikt nie złożył wniosku.

W tej edycji miejskiego programu do wyboru było 16 mieszkań. Prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie Bernard Karasiewicz w rozmowie z RDN Małopolska podkreśla, że zainteresowanie tarnowian jest tak duże, że konieczne będzie losowanie.

– Obecnie wpłynęły 33 wnioski, obejmujące szereg mieszkań, które są w wykazie. Niektóre lokale są tak oblegane, że trzeba będzie przeprowadzić o nie losowanie. To m. in. mieszkania na Lwowskiej 22, Matki Bożej Fatimskiej, Mościckiego. Na nie aktualnie mamy po sześć wniosków. W sumie na teraz będziemy musieli przeprowadzić losowanie co do pięciu mieszkań, ale ta liczba może się jeszcze zmienić.

Są jeszcze jednak takie lokale, które do tej pory nie znalazły żadnego potencjalnego nabywcy: przy ul. Krakowskiej 16/7 (pow. 47,26 m?), przy ul. Dwernickiego 6/2 (pow. 31,9 m?), przy ul. Goldhammera 6/7 (pow 24,45 m?) oraz przy ul. Lwowskiej 9/5 (pow. 71,22 m?).

– Namawiam, żeby ludzie, którzy oczekują na mieszkania, spróbowali się temu przyjrzeć i skontaktowali się z Zakładami Usług Mieszkaniowych, które obsługują te lokale, a następnie, mając na względzie to, że coraz mniej będzie tych mieszkań w następnych rozdaniach, spróbowali się przymierzyć do tego rodzaju przydziału i remontu – zachęca Bernard Karasiewicz.

Jeżeli do końca obecnej edycji dalej nie będzie zainteresowania na lokale, to tarnowski MZB ogłosi kolejny, dodatkowy nabór.

Żeby zgłosić się do programu 'Mieszkanie za remont’ trzeba spełnić kilka warunków: mieszkać w Tarnowie, zmieścić się we wskazanym kryterium dochodowym oraz złożyć wypełniony wniosek o wynajem lokalu przeznaczonego do remontu wraz z deklaracją o wysokości dochodów członków gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie deklaracji i oświadczeniem o ich stanie majątkowym.

Z tej formy wynajmu nie skorzystają jednak osoby posiadające zadłużenie z tytułu opłat za używanie lokalu, w tym lokalu lub tymczasowego pomieszczenia wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu miasta, lub wobec których został orzeczony wyrok eksmisyjny.

Osoby, które otrzymają przydział na mieszkanie podpisują z Miejskim Zarządem Budynków umowę na wykonanie remontu. Po jego ukończeniu następuje sprawdzenie lokalu, czy wszystko zostało zrobione, a następnie zostanie podpisana kolejna umowa na użytkowanie lokalu, która jest na czas nieokreślony.

Exit mobile version