W Tarnowie będzie można studiować prawo. Rektor ANS: „To będą prestiżowe studia”

ans

Duża liczba zajęć praktycznych, wysokiej klasy kadra dydaktyczna i współpraca z wieloma instytucjami – jednolite pięcioletnie studnia magisterskie na kierunku prawo to nowa oferta dydaktyczna Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Jak podkreśla rektor uczelni dr hab. Małgorzata Kołpa, nowy kierunek wynika z potrzeb rynku pracy i jest szansą na rozwój miasta.

– Ruszamy z kierunkiem prawo. W Tarnowie jesteśmy, w rejonie, pierwszą, w Polsce, drugą, Akademią Nauk Stosowanych, która będzie prowadzić kierunek prawo. Jednolite studia magisterskie, pięcioletnie, o profilu praktycznym. Myślę, że bardzo to wzmocni nasz rynek tarnowski. Wiemy, że jest potrzeba na rynku, bo nic nie można zrobić bez wiedzy prawnej. Będą to studia bardzo prestiżowe, dobór kadry znakomity.

Zastępca kierownika Katedry Ekonomii ANS dr Dorota Koptiew, podkreśla, że studia będą miały wymiar praktyczny, skierowany na nabycie potrzebnych w zawodzie prawnika umiejętności.

– W programie chcieliśmy uwzględnić i podkreślić fakt, że kształcimy na profilu praktycznym. W związku z tym wiele przedmiotów, zaproponowanych przez nas, to przedmioty, które będą odbywać się w formie ćwiczeń, ćwiczeń praktycznych, laboratoriów, tak, żeby wyeksponować te przedmioty i takie formy, które pozwalają zdobyć umiejętności praktyczne.

Kierownik Katedry Pracy Socjalnej, dr Krzysztof Chmielarz, poinformował, że kadrę nowego kierunku stanowią wybitni praktycy zawodu, a uczelnia współpracuje z wieloma instytucjami.

– Kadrę naukową na kierunku prawo tworzą wykładowcy o wysokich kwalifikacjach naukowo-dydaktycznych, jak również praktycznych. Są profesorowie, doktorzy czynni zawodowo, również praktycy: sędziowie, prokuratorzy, radcy prawni, notariusze, komornicy, również posiadający tytuły naukowe. Nasza uczelnia współpracuje z instytucjami państwowymi, samorządowymi, jak i prywatnymi. Są to sądy, prokuratura, policja, zakłady karne, Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, straż pożarna, również kancelarie prawne, gdzie studenci będą mogli odbywać praktyki zawodowe.

Studia prowadzone będą zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po egzaminie absolwenci będą mogli ubiegać się o aplikację sądową, prokuratorską, notarialną, adwokacką lub komorniczą. W programie studiów przewidziano 90 przedmiotów (część do wyboru) i 960 godzin praktyk.

Rekrutacja na kierunek prawo już się rozpoczęła i trwać będzie do 22 lipca, a dodatkowa od 8 sierpnia do 11 września.

Exit mobile version