Kasprowy Wierch – narty w Małopolsce. Odkryj najciekawsze miejsca na zimowe szaleństwo!

zdj 2 4

Warto docenić Polskie góry i dostępne nie tylko w Małopolsce ośrodki, których naprawdę nie brakuje, a często narciarze nie zdają sobie sprawy z ich istnienia. Rozległe stoki, zorganizowane resorty i podgórskie hotele SPA czekają na Ciebie w zimowej aurze. Najlepsze miejsca na narty w Polsce to szeroki temat, który na pewno Cię pochłonie… Poniżej przeczytasz o kilku z nich, wartych uwagi, podczas pobytu w Małopolsce.

Kasprowy Wierch – bilety na kolejkę i stoki

Wybierając się na narty na Kasprowy Wierch, z pewnością nie będziesz się nudzić. Stworzony kompleks stoków pozwala na zjazdy wieloma trasami o różnym poziome trudności, zarówno z tatrzańskiego szczytu, jak i sąsiadujących wzgórz. Dla narciarzy przygotowano kilka kolejek, którymi dotrzesz w różne punkty siatki stoków.

Skipassy dostępne w kompleksie Kasprowy Wierch są dostosowane do potrzeb rekreacyjnych narciarzy, jak i osób lubiących szaleć na stoku od otwarcia do zamknięcia. Możesz zdecydować się na karnety od 4-godzinnego do 2-dniowego, całodniowe, a także na określoną ilość zjazdów. Skipassy możesz zakupić na miejscu, w kasach u stóp stoków lub online, wcześniej rezerwując terminy, w których chcesz odwiedzić kompleks narciarski.

Jeśli nie jesteś fanem sportów zimowych, możesz skorzystać z przejazdu kolejką liniową na Kasprowy Wierch. Kupując odpowiedni Tourpass będziesz mógł wjechać na górski szczyt, odwiedzić Tatrzański Park Narodowy oraz dostać się z powrotem na dół kolejką. Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na bilet w obie strony, czas, jaki spędzisz na szczycie, wnosi 1 h 40 minut.

Więcej na temat ośrodków narciarskich w Polsce przeczytasz w artykule: https://nawakacje.eu/gdzie-na-narty-w-polsce/

Dwie doliny Muszyna i Wierchomla

Stacja narciarska w Beskidzie Sądeckim oferuje 11 tras zjazdowych z dostępnymi 11 wyciągami narciarskimi. Od 2007 roku Wierchomla jest połączona z Muszyną, tworząc kompleks narciarski o szerokich i rozległych stokach. Poziom trudności tras jest dostosowany do różnego poziomu umiejętności narciarzy. Ponad 15 kilometrów tras możesz przejechać przy użyciu jednego karnetu, który zakupisz w kasach biletowych. Czekaja na Cibie zielone, niebieskie i czerwone trasy.

Po dniu spędzonym na śniegu możesz udać się do hotelu „Wierchomla SKI & SPA Resort”, w którym ukryjesz się w kojącym zmysły SPA na resztę wieczoru.

Jaworzyna Krynicka – cennik i trasy

Będąc zimą w okolicy Krynicy-Zdroju, żal byłoby ominąć prawie 9 kilometrów wyznaczonych tras narciarskich na Jaworzynie Krynickiej. Do dyspozycji narciarzy jest gondola, kolejka liniowa, a także orczyki. Zjazdy odbywają się trasami oznaczonymi jako niebieskie, czerwone i czarne, więc będą odpowiednie dla osób mających do czynienia więcej niż mniej ze sportami zimowymi.

Ceny skipassów rozpoczynają się od 95 złotych (4-godzinny) i kończą na kwotach powyżej 590 złotych (karnet 6-dniowy). Ponadto resort oferuje karnety specjalne jak np. „Żółwik” (dla dzieci do 15 roku życia w cenie 50 złotych) lub skipass wieczorny, w ramach którego będziesz mógł korzystać ze stoków między 18 a 21 (w cenie 50 złotych).

Białka Tatrzańska – stoki narciarskie

W Białce znajdziesz jeden z lepiej zorganizowanych resortów narciarskich w Polsce, który powstał w wyniku długoletniej współpracy kilku ośrodków narciarskich. W wyniku współdziałania powstał Karnet Tatry Super Ski, w ramach którego skorzystasz z aż 78 tras i 74 wyciągów, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie Tatr.

Resort oferuje trasy niebieskie, czerwone, czarne i mieszane (niebiesko-czerwone) ze zdecydowaną przewagą stoków dla osób mniej zaawansowanych.

Dojazd do ośrodków

Aby dojechać do ośrodków w Białce i na Kasprowym Wierchu, kieruj się na Nowy Targ. Stąd drogą 49 dojedziesz do Białki; droga 47 prowadzi do Zakopanego, skąd dalej udasz się do Kuźnic – tu znajduje się pierwszy wyciąg na tatrzański szczyt.

Aby dotrzeć do stoków w Jaworzynie Krynickiej i Wierchomli Małej, kieruj się na Nowy Sącz, następnie na Krynicę-Zdrój.

Spędzanie zimy na narciarskich stokach to fantastyczny pomysł, jeśli lubisz aktywny wypoczynek, a przebywanie całymi dniami na mrozie nie jest Ci straszne. Jeśli jednak wolisz inne formy zimowego wypoczynku, na pewno spodoba Ci się w tutejszych SPA, oferujących relaks z najwyższej półki. A może spacer Tatrzańskim Parkiem Narodowym w zimowej odsłonie? Spędzanie zimy w Polsce wcale nie musi być nudne, a tutaj masz szansę się o tym przekonać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem NaWakacje.eu.

Exit mobile version