4-letnia sądeczanka cierpi na wrodzoną ślepotę Lebera, przez co w zeszłym roku z dnia na dzień straciła wzrok. Dziewczynka ma szanse na wyleczenie, ale pomóc może jedynie nowatorski zabieg, którego koszt to blisko 4 miliony złotych. Dla Basi zagrać ma sądecki muzyk – Kordian.
– To będzie Kordian jakiego nie znamy. Dostałem już kilka wiadomości od zaciekawionych znajomych i fanów którzy mówią, że przecież znają Kordiana od Dziewczyny z gór. Przed tą piosenką był też inny Kordian. Warto przyjść dla dobrej muzyki, ale też aby wspomóc Basie Pierzchałę – dodaje artysta.
Impreza charytatywna w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu startuje w niedzielę o 17.00. Na początku sądeczanie mogą wziąć udział w licytacjach. Godzinę później rozpocznie się koncert. Imprezę poprowadzi Michał Milowicz, który zaprezentuje też jeden ze swoich utworów. Wystąpi także zespół Pałacu Młodzieży.


![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 3 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 5 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)









