Praktyki zawodowe i staże studentów w Grupie Azoty, wzajemne zatrudnianie specjalistów, wsparcie merytoryczne studentów przy pisaniu prac dyplomowych, czy realizacja wspólnych przedsięwzięć i projektów badawczo-rozwojowych – to tylko niektóre pola wspólnych działań, jakie określa podpisana umowa o współpracy PWSZ w Tarnowie z Grupą Azoty.
Rektor PWSZ dr hab. Małgorzata Kołpa mówi, że to szansa dla tarnowskiej uczelni i studentów, którzy dzięki umowie dużo zyskają.
– Do tej pory praktyki odbywały się, ale w mniejszym zakresie. Studenci będą mogli pisać prace, pod czujnym okiem znakomitych praktyków z Centrum Badawczo – Rozwojowego Grupy Azoty. Nasi naukowcy będą realizować wspólne projekty na naszym sprzęcie badawczym jak i na sprzęcie naszego partnera. To laboratorium, które znajduje się w Grupie Azoty jest znakomicie wyposażone, więc na pewno powstaną ciekawe prace badawcze.
Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty dr Grzegorz Kądzielawski powiedział, że dzięki współpracy będzie można kształcić specjalistów, którzy w przyszłości mogą zasilić kadry największej tarnowskiej firmy.
– Cieszę się, że dzisiaj otwieramy nowy etap w naszych wzajemnych relacjach. Cieszę się, że po kilku miesiącach doprecyzowania szczegółów dzisiaj podpisaliśmy konkretną umowę o współpracy, w ramach której będziemy mogli korzystać z zaplecza naukowego. Mocno dywersyfikujemy portfel produktowy i mam nadzieję, że fachowcy, naukowcy, studenci PWSZ w Tarnowie mocno nam w tym pomogą.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie współpracuje z Grupą Azoty od wielu lat. Nowa umowa ma zacieśnić te relacje.