Sądeckie owce w niedzielę (10.10) zejdą z hal. Wraz z bacami przejdą z Jazowska w okolice amfiteatru w Obidzy. Ruszą o 13.30, by dotrzeć na miejsce około 15.30.
– Idziemy z Jazowska do Obidzy, gdzie będziemy wspólnie biesiadować. Będzie można skosztować specjały przygotowane przez panie i posłuchać muzyki góralskiej. Ponadto przejechać sie na furmance. Piyknie pytomy – zaprasza Władysław Wójcik, prezes Związku Podhalan w Obidzy.
Jesienny redyk to czas zganiania owiec z hal do zagród. Zwierzęta powrócą na łąki wiosną. Redyk w Obidzy odbędzie się po raz trzeci.




![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 5 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)


![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 8 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-350x250.jpg)






