Jeszcze w październiku ma zostać zmodernizowana ulica Przyjazna w dzielnicy Krzyż w Tarnowie. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócili się do Radia RDN Małopolska mieszkańcy ulicy.
Narzekali na fatalny stan nawierzchni i tumany kurzu unoszące się spod kół samochodów.
Droga jest nagminnie niszczona przez ciężkie samochody wożące materiały na budowę domów.
Zastępca dyrektora Zarządu Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Adam Gurgul, zapewnił radio RDN, że ulica Przyjazna będzie mieć lepszą nawierzchnię. Na razie będzie to jednak tylko doraźny remont.
– Mając świadomość, że tego typu prace mają tu ograniczony czasokres skuteczności, Zarząd Dróg i Komunikacji podjął decyzję o przyjęciu technologii realizacji robót w standardzie bardziej trwałym. Te prace są przewidziane na październik przy uwzględnieniu sprzyjających warunków pogodowych. Te prace, które w podwyższonym standardzie będą wykonywane, mamy nadzieję, że znacząco poprawią sytuację mieszkańców.
Tymczasem jest szansa, że mieszkańcy ulicy Przyjaznej w Krzyżu doczekają się nowej ulicy z prawdziwego zdarzenia.
Inwestycja znalazła się wśród wniosków, propozycji do realizacji w przyszłorocznym budżecie Tarnowa.
https://www.rdn.pl/news/mieszkancy-ulicy-przyjaznej-czekaja-na-remont-drogi-zdjecia

![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 2 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-350x250.jpg)







![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 10 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-120x86.jpg)
![Gmina Tymbark: Ruszyła modernizacja wodociągów i kanalizacji [WIDEO] 11 Pawel Ptaszek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Pawel_Ptaszek-120x86.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 12 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-120x86.jpg)


