Pracownie fotograficzne, ceramiczne, malarskie i językowe z powrotem zapełniły się dziećmi i młodzieżą.
Zajęcia od 1 września odbywają się w trybie stacjonarnym, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego.
W Pałacu znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pomieszczenia, gdzie odbywają się popołudniami zajęcia, są systematycznie ozonowane.
– Na otwarcie Pałacu Młodzieży czekały zarówno dzieci jak i rodzice – powiedział w programie Słowo za Słowo dyrektor Jerzy Kosiba.
– Bardzo się cieszymy z tego, a szczególnie cieszą się rodzice, bo już od dawna zawracali nam głowę żeby przywrócić zajęcia stacjonarne, że dzieci w domu przeżywają różne stresy i dziwne emocje, więc te zajęcia są trochę zbawieniem. Tak wielu rodziców mówiło.
Na zajęcia w Pałacu Młodzieży zapisało się w tym roku ponad dwa tysiące dzieci i młodzieży.
Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyły się warsztaty wokalne. Duża liczba uczniów zapisała się także na ceramikę, gimnastykę artystyczną, piłkę ręczną czy wspinaczkę.
Do swojej tradycyjnej działalności wróciła także Hala Gumniska, która przez kilka miesięcy służyła za Punkt Szczepień Powszechnych.
Obecnie miejsca we wszystkich pracowniach są zajęte, ale jak mówi Jerzy Kosiba, zwykle na początku października zwalnia się kilka miejsc, z których mogą skorzystać kolejne chętne osoby.
Pałac Młodzieży świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia. Z powodu pandemii i obostrzeń z wielu zaplanowanych wydarzeń zrezygnowano. Jednak pod koniec października odbędzie się gala jubileuszowa, podczas której zaprezentują się uczestnicy zajęć w Pałacu Młodzieży, m.in. wokaliści.