„Bolesna Pani! Ucz nas zgłębiać tajemnicę Eucharystii’ to hasło pierwszego dnia odpustu w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
Od rana w świątyni odprawiane są Msze święte, a dzisiejszej (15.09) sumie o 17.30 przewodniczył metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo.
– Na każdy dzień będą towarzyszą nam poszczególne hasła do rozważania – mówi proboszcz parafii Matki Boskiej Bolesnej, ks. prałat Wiesław Piotrowski.
– Te słowa są zaczerpnięte z encykliki o Eucharystii, z tej racji, że przeżywamy rok duszpasterski, poświęcony właśnie Eucharystii. Poszczególne hasła na kolejne dni odpustu są zaczerpnięte zarówno z nauczania Jana Pawła II, jak i błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego – wyjaśnił.
Odpust w limanowskiej bazylice będzie trwał do środy (22 września). Centralna uroczystość zaplanowana jest na niedzielę (19 września), kiedy to o 11.00, odbędzie się suma odpustowa pod przewodnictwem kardynała Gerharda Ludwiga Mullera.
https://www.rdn.pl/religia/slowa-bl-stefana-wyszynskiego-beda-towarzyszyc-wiernym-w-trakcie-odpustu-w-limanowej
![Rozpoczął się odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej [ZDJĘCIA] 1 Limanowa 09 odpust 2021035 2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/09/Limanowa_09_odpust_2021035-2-750x536.jpg)
![44 lata temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. Nowy Sącz pamięta [WIDEO] 2 fot. Instytut Pamięci Narodowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/stan-wojenny-350x250.jpg)
![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 3 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 8 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)

![44 lata temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. Nowy Sącz pamięta [WIDEO] 10 fot. Instytut Pamięci Narodowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/stan-wojenny-120x86.jpg)
![Pożegnali garnitury. Alumni trzeciego roku mają już sutanny [ZDJĘCIA] 11 IMG 5127 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5127-1-120x86.jpg)



