Na miejscu pracuje ok. 50 strażaków z Tarnowa i Nowego Sącza.
Do zdarzenia doszło na ul. Loretańskiej przed południem.
– O 11:10 dostaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że zawalił się dach na budynku mieszkalnym, prawdopodobnie na pustostanie. My jednak nie możemy wykluczyć, że w budynku nie znajdowały się żadne osoby i nie zostały poszkodowane – mówi Marcin Opioła z tarnowskiej Straży Pożarnej.
Na chwilę obecną brak jest informacji o jakichkolwiek osobach, które mogłyby ucierpieć.
Strażacy przekonują, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że cały budynek może się zawalić.
Na miejscu pracuje już Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Tarnowa. Dociera także Specjalistyczna Grupa Poszukiwawcza z Nowego Sącza z psem tropiącym.
Przedstawiciele Nadzoru Budowlanego są na miejscu i ustalają przyczyny zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o tym, że dach zawalił się ze starości.





![Zwołują nadzwyczajna sesję w sprawie... drogi. Wójt: To krótki, ale strategiczny odcinek [WIDEO] 6 pawel ptaszek001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/01/pawel_ptaszek001-350x250.jpg)




![Pożegnali garnitury. Alumni trzeciego roku mają już sutanny [ZDJĘCIA] 11 IMG 5127 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5127-1-120x86.jpg)
![Wokół Jeziora Rożnowskiego powstanie nowa trasa rowerowa. Połączy dotychczasową sieć [ZDJĘCIA] 12 fot. malopolska.pl (zdjęcie ilustracyjne)](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/VeloDunajec-120x86.jpg)


