Nowe wiaty za tylną ścianą będą miały konstrukcję, na której będą wspierać się bluszcze i niska roślinność.
O zieleń na tarnowskich przystankach wnioskowali już wielokrotnie radni miejscy. Długo czekana zieleń ma pojawić się we wrześniu na trzech przystankach.
Czy będzie trochę cienia w upalne dni?
– W zamyśle mają przynieść trochę cienia, natomiast w momencie, kiedy te ściany się zazielenią w całości, pewnie to potrwa rok albo dłużej, zobaczymy, jaki będzie odzew i jaka ocena pasażerów. Te lokalizacje z zazielenionymi wiatami pojawią się tam, gdzie jest duża liczba pasażerów i same przystanki znajdują się w miejscach nasłonecznionych. Zazielenione ściany mają służyć temu, żeby podczas oczekiwania na autobus, w sytuacjach, gdy jest upał, żeby ta zieleń dała jakiś cień osobom oczekującym – mówił kierownik Działu Organizacji Transportu Publicznego w Zarządzie Dróg i Komunikacji, Wiesław Kozioł.
2 zielone wiaty pojawią się na al. Jana Pawła II i jedna przy skrzyżowaniu Nowodąbrowskiej ze Słoneczną.
Będą kosztować ponad 60 tysięcy złotych.




![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 5 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)


![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 8 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-350x250.jpg)






