RDN: Otwarcie sklepu Radiowe Dzieło Miłosierdzia już dziś

 

Za bony – produkty spożywcze dla najuboższych, czyli ostatnie przygotowania do otwarcia Radiowego Dzieła Miłosierdzia. Już dziś swoje podwoje otworzy sklep, który powstał z inicjatywy RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. – Za bony, które dostępne będą w siedzibie radia przy ul. Bema 14 oraz w parafiach i instytucjach będzie można otrzymać konkretny towar – mówi dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak.

– To nie jest tak, że ktoś zobaczy napis na witrynie sklepu, wejdzie i poprosi o dany produkt, trzeba będzie mieć z sobą specjalny bon. Chcemy bowiem, żeby pomoc trafiała we właściwe ręce, do tych, którzy naprawdę jej potrzebują. A bon może mieć każdy z nas w kieszeni i ofiarować dowolnie wybranej osobie. To rodzaj miłosierdzia, które z radia idzie dalej, na całe miasto. Bo każdy może być miłosierny – dodaje.

Radio namawia do pomocy wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Wystarczy za kwotę o dowolnym nominale – 5, 10 i więcej złotych, nabyć bon i, zamiast wręczać gotówkę, przekazać go żebrzącemu na ulicy lub innym potrzebującym. Radiowe Dzieło Miłosierdzia wiąże się z dobiegającym końca Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka. Sklep będzie czynny codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 15.00. Otwarcie w poniedziałek o 17.00.

Posłuchaj ks. Jacka Miszczaka:

Dorota Kunc