Tarnów: Jesienny piknik w książęcych ogrodach [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia na zdrowym powietrzu, edukacyjne zabawy, wystawy ziół, kwiatów i warzyw a także potańcówka w dawnych ogrodach książąt. To tylko niektóre atrakcje, jakie mają tarnowianie jeszcze dziś, do późnej nocy,  podczas Jesiennego Pikniku Ogrodniczego w Parku Sanguszków.

Miłośnicy ogrodów i architektury krajobrazu mogą podziwiać ciekawe rozwiązania urządzenia ogrodu.  Był też pokaz raczkującego jeszcze w Polsce sprzętu do pielęgnacji ogrodów. Najbardziej intrygujące okazały się maszyny-roboty, które pracują niczym drony. Porad udzielają też nauczyciele ogrodnictwa i architektury.  Jak mówi jeden ze specjalistów, urządzenia jeżdżą same po trawniku, bez operatora, wcześniej wyznaczamy im tylko teren przewodem, który jest wkopany w działkę. Nie ma szans, żeby wjechały w jakąś przeszkodę czy opuściły jakieś miejsce.

2016-09-24 13.00.18

Podczas pikniku można degustować owoce i warzywa a także wypieki domowej kuchni.

2016-09-24 12.55.48
Był też pokaz mody, która nie przemija. Niezwykle odważna i zdecydowanie przeciw codziennej szarości, a przede wszystkim autorstwa panów. -Przy każdej okazji można założyć na siebie strój z kompozycją kwiatową,  polecam kolorowo, do tego kolorowe szpilki, wszystko  energicznie i żywo, po prostu wiosennie. Strój wyraża kobietę. Jej wnętrze, mówi jeden z uczniów.

2016-09-24 12.54.06

Organizatorem weekendowej imprezy w ogrodach książąt Sanguszków  jest Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie oraz Rada Osiedla Nr 6 Zabłocie – Gumniska.

Posłuchaj Jacka Józefczyka:

fot. ZSEO w Tarnowie