Tarnów: Nowoczesna przedstawiła lidera w okręgu tarnowskim

Jedynką stowarzyszenia Ryszarda Petru, Nowoczesna, na liście do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 15 podczas jesiennych wyborów będzie Krzysztof Nowak.

Na kolejnych pozycjach znajdą się: Irmina Widła reprezentująca Bochnię i powiat bocheński, Jerzy Streb z Dąbrowy Tarnowskiej ora tarnowianka Edyta Kowalska.

Stowarzyszenie zapowiada m.in. walkę z emigracją i budżety partycypacyjne na poziomie gmin.

Jak mówi Krzysztof Nowak, Tarnów jest liderem na liście miast, z których wyjechało najwięcej osób za granicę.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Dodajmy, iż okręg wyborczy nr 15 obejmuje: miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, brzeski, bocheński, dąbrowski, proszowicki i wielicki.

Posłuchaj Krzysztofa Nowaka, lidera Nowoczesnej w okręgu wyborczym nr 15:

Informacje o kandydatach:

KRZYSZTOF NOWAK ma 41 lat. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, autorem wielu audytów i raportów z dziedziny ekonomii oświaty. Od lat doradza samorządom w obszarze ekonomii oświaty. W latach 1998-2005 był odpowiedzialny za finanse oświaty w Urzędzie Miasta Tarnowa, współtworzył tarnowską koncepcję bonu oświatowego. W 2006 roku pełnił funkcję Prezesa Małopolskiego Rynku Hurtowego S.A. w Tarnowie, konstruując i wdrażając projekt naprawy i restrukturyzacji spółki. W latach 2006-2009 był Sekretarzem Powiatu Bocheńskiego i dyrektorem Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie. W latach 2006-2010 był radnym Tarnowa, początkowo z ramienia Platformy Obywatelskiej a od 2008 jako niezależny członek rady. Od 2013 roku Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wojniczu. Pomysłodawca i zarządca kolejnych, własnych projektów edukacyjnych w postaci niepublicznych placówek: Tarnowskiej Bursy Szkolnej i Regionalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Pogórskiej Woli. Żonaty, ma syna Oskara.

IRMINA WIDŁA ma 38 lat i od urodzenia jest związana z Bochnią. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Bochni (specjalność Finanse i Bankowość) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na kierunku Ekonomia i Stosunki Międzynarodowe. Od 18. roku życia prowadzi własną działalność gospodarczą: początkowo w branży spożywczej a obecnie jej firma zajmuję się zarządzaniem projektami deweloperskimi, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami i doradztwem inwestycyjnym w zakresie nieruchomości. Od 2010 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie EST Instalacje. Jest mężatką, ma dwoje dzieci.

JERZY STREB ma 55 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, ukończył też studia MBA na Politechnice Krakowskiej oraz studia podyplomowe z zakresu gospodarowania nieruchomościami a także integracji europejskiej. Od 1996 roku jest Komornikiem Sądowym przy Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej i prowadzi Komisję Rewizyjną RiK w Krakowie. Posiada także doświadczenie jako pedagog, kurator zawodowy, instruktor harcerstwa, instruktor i sędzia strzelectwa sportowego. W latach 1998-2006 był radnym Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, w latach 1999-2002 jej przewodniczącym. Od 1990 roku działa aktywnie w stowarzyszeniu charytatywnym ‚Pomocna Dłoń’.

EDYTA KOWALSKA ma 39 lat, jest pedagogiem, absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest także dyplomowaną położną – ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Tarnowie. Od blisko 10 lat związana zawodowo pracą z najmłodszymi dziećmi. Obecnie jest dyrektorem niepublicznego żłobka. Zajmuje się polityką prorodzinną, od lat walczy intensywnie o wprowadzenie w Tarnowie dopłat do niepublicznych żłobków, dążąc tym samym do zwiększenia możliwości powrotu rodziców na rynek pracy. Jest mężatką, ma jedno dziecko.