Tarnów: Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – podsumowanie pięcioletniego cyklu

To będzie wielki przegląd talentów związanych z Tarnowem. 55 twórców, 52 wystawy i 60 dzieł pozostawionych w Tarnowskim Muzeum. Tak w liczbach wygląda podsumowanie pięciu lat trwania cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.

Nadszedł czas na podsumowanie tych spotkań w formie wyjątkowej, wspólnej wystawy. Każdy artysta, który pokazywał swoje dzieła w ramach cyklu, pozostawił w zbiorach instytucji co najmniej jedną pracę. Teraz, one wszystkie stworzą jedną wystawę. To jest finał projektu prowadzonego przez Bożenę Szczupak. Dzikę niemu muzeum wzbogaciło się o kilkadziesiąt dzieł współczesnych artystów tarnowskich. Chcemy je wszystkie pokazać i tez podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wystawiać swoje prace w naszej galerii – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wydano także katalog z biogramem wszystkich artystów biorących udział w cyklu wraz z prezentacją ich obrazów. Każdy muzealnik chciałby, żeby po realizowanych przez niego wystawach pozostał jakiś ślad właśnie w formie wydawnictwa – dodaje Andrzej Szpunar. Opisy artystów są zamieszczone w dwóch językach. Na końcu katalogu można znaleźć także fotorelacje z wystaw.katalog_tarnowscymuz

Wernisaż wystawy podsumowującej cykl „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” odbędzie się w poniedziałek – 30 listopada o godzinie 18.00 w Galerii „Piwnica pod Trójką”. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 31 grudnia. W czasie wernisażu będzie można nabyć katalog w cenie promocyjnej, później będzie dostępny w Muzeum Okręgowym w Tarnowie.

Posłuchaj Andrzeja Szpunara: