Krynica-Zdrój: Rusza Festiwal im. Jana Kiepury

 

Gwiazdy światowego formatu polskich i europejskich scen zjechały do Krynicy-Zdroju. Rozpoczyna się Festiwal im. Jana Kiepury. Skierowany jest nie tylko do zagorzałych miłośników opery i operetki. Na miejscu – tuż prze drozpoczęciem – był wóz transmisyjny Radia RDN.

Spotkania z ciekawymi gośćmi i niezwykła atmosfera krynickiego festiwalu – między innymi na to mogliście liczyć słuchając radia RDN w sobotę między 10.00 a 13.00. Na żywo z Krynicy-Zdroju program prowadziła Dorota Kunc.

Oprócz koncertów biletowanych, jak każdego roku, także i tym razem na krynickim deptaku odbywać się będą koncerty, które za darmo mogą zobaczyć wszyscy turyści. Spotkania z artystami będzie można oglądać na umieszczonym przed Pijalnią Główna ogromnym telebimie. Będą też – to nowość, codzienne spotkania z Janem Kiepura i Marthą Egert w programach o nazwie Uśmiechnij się z Kiepurą. Każdego dnia festiwalu będzie można posłuchać arii i scenicznych anegdot. Festiwal potrwa do 19 sierpnia.

W sobotę – 12 sierpnia o 20.00, w Pijalni Głównej odbędzie się Koncert Przebojów Operowych. Poprowadzą go Elżbieta Gładysz i Dariusz Piotr Klimczak. Wystąpią: Agnes Wolski, Edyta Kulczak, Aleksander Pinderak, Marcin Bronikowski i Wojciech Śmiłek. Zagra Orkiestra Sinfonietta Cracovia i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Francesco Botigliero.

Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Katarzyna Tokarczyk