Stary Sącz: Takiego festiwalu filmowego jeszcze nie było

 

 

To pierwsza taka impreza w regionie i jedna z nielicznych w Polsce. W Starym Sączu ruszył Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci „Mundi”. Już teraz ma wysoką rangę.

Impreza zyskała patronat Watykanu i ma niezwykle bogaty repertuar. – Na festiwal spłynęły 34 produkcje z takich krajów jak: Meksyk, Włochy, Stany Zjednoczone, Ukrainy, Hiszpanii, Niemcy oraz Polska. Z nich wybraliśmy 18 najlepszych, które otrzymały tytuły Nominowany do Festiwalu Mundi – podkreśla ks. Andrzej Mulka, dyrektor festiwalu.

Mszę świętą na inaugurację festiwalu odprawił w Starym Sączu biskup tarnowski Andrzej Jeż. Ordynariusz podkreślał, że media same w sobie nie są ani dobre, ani złe. – Od nas zależy, jak będziemy je wykorzystywać. W telewizji możemy oglądać na przykład film o świętej Faustynie, a zaraz potem będzie leciał film pornograficzny. Dlatego ważne jest by te środki masowego przekazu wykorzystywać pozytywnie, do niesienia dobra, Ewangelii i rozwoju zwłaszcza młodego człowieka – zaznaczył biskup.

Filmy konkursowe festiwalu „Mundi” możecie oglądać od soboty do poniedziałku (12-14.08.2017), w kinie Sokół w Starym Sączu. W ostatnim dniu imprezy, o godzinie 12.00 poznacie tam laureatów. Główną nagrodą jest Lilia Świętej Klary.

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Posłuchaj księdza Andrzeja Mulki:

 

Jakub Węgrzyn