Tarnów: Kolejne opóźnienia przy modernizacji Stadionu Błękitnych

 

Są kolejne opóźnienia przy modernizacji Stadionu Błękitnych w Tarnowie. Magistrat na etapie odbiorów technicznych napotkał kilka błędów i niedociągnięć, które wykonawca teraz poprawia. W efekcie na zakończenie budowy mieszkańcy muszą poczekać najprawdopodobniej aż do 20 sierpnia.

Chcielibyśmy żeby z obiektu można było korzystać jeszcze w te wakacje – mówi Daniela Motak – rzecznik Urzędu Miasta Tarnowa. – Znaleźliśmy trochę drobnych usterek, kilka rzeczy, które nie są zrobione do końca tak jak powinny być. Poprosiliśmy wykonawce o usunięcie tych rzeczy. To nie są jakieś duże przeszkody, do połowy sierpnia uda nam się z tym uporać. Zależy nam, żeby jeszcze podczas wakacji mieszkańcy mogli z tego obiektu korzystać.

Mimo opóźnień, środowisko sportowe cieszy się, że wkrótce oddany zostanie nowy stadion w Tarnowie. – Będziemy mogli ograniczyć treningi w innych miastach, bo nareszcie powstał obiekt, który był bardzo potrzebny – ocenia dr Piotr Kuczek – trener tarnowianina Michała Derusa – mistrza świata w biegu na 100 m osób niepełnosprawnych. –Lepiej późni niż wcale, bo ten stadion należał się miastu Tarnów od lat. Dotąd była nawierzchnia, która uniemożliwiała nam praktycznie treningi. Zdarzało nam się bardzo często jeździć na treningi do Rzeszowa, Krakowa, czy Mielca. 

Przypomnijmy, że początkowo stadion miał być oddany do końca czerwca. Później termin przesuwano kilka razy, bo wykonawca narzekał na pogodę, która krzyżowała mu plany. Tłumaczył wtedy, że pewnych prac nie da się wykonać w strugach deszczu.

Koszt modernizacji stadionu to 8 milionów 600 tys. zł. Milion złotych pochodzi z ministerstwa.

 

Posłuchaj Danieli Motak:

Posłuchaj Michała Derusa:

 

Tomasz Weryński