Stal Mielec odpada z Pucharu Polski, awans Bruk Bet Termaliki [ZDJĘCIA]

Piłkarze mieleckiej Stali zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski. W drugiej rundzie rozgrywek przegrali na własnym stadionie z gliwickim Piastem 0:2. Z kolei Bruk Bet Termalica Nieciecza potrzebował dogrywki by uzyskać awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Goście objęli prowadzenie już w 8 minucie meczu po golu Martina Bukaty, który wykorzystał błąd mieleckiej obrony. W drugiej połowie mimo że Stal miała przewagę, to Piast podwyższył po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Patryka Dziczka.

-Głupio stracone bramki kończą naszą przygodę z Pucharem Polski – powiedział po meczu Szymon Przystalski, który ostatnie minuty rywalizacji spędził w bramce mieleckiej

-Musiałem zrobić korekty w składzie, co odbiło się na początku meczu na jakości gry – podsumował rywalizację trener mielczan Zbigniew Smółka

Z kolei Bruk Bet Termalica Nieciecza potrzebował dogrywki by uzyskać awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka rywalizowali w Tarnobrzegu z miejscową Siarką.

Już w 4 minucie Vladislavs Gutkovskis pokonał bramkarza drugoligowca, wychowanka tarnowskiej Unii Karola Dybowskiego. Mimo przewagi w pierwszej połowie zespół z Niecieczy nie potrafił tego udokumentować kolejnymi trafieniami. W drugiej połowie gospodarze mieli kilka sytuacji. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się jednobramkowym zwycięstwem przyjezdnych Mateusz Czyżycki wyrównał stan spotkania.

W dogrywce grający w Lotto Ekstraklasie piłkarze z Niecieczy potwierdzili awans trzema trafieniami. Dwa z nich były autorstwa Bartosza Śpiączki, zaś jedno dołożył Patrick Misak. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Bruk Bet Termaliki 4:1.

W kolejnej rundzie drużyna trenera Mariusza Rumaka rywalizować będzie ze zwycięzcą rywalizacji GKS Bełchatów – Chojniczanka. Mecz tej rundy zaplanowano na 20 września.