Jaskółki kończą sezon, Garbarnia Kraków z awansem

W trzeciej lidze o promocję rywalizowały lubelski Motor i krakowska Garbarnia. Lublinianie musieli wygrać pojedynek w Rzeszowie z Resovią i liczyć na porażkę zespołu ze stolicy Małopolski w rywalizacji z tarnowską Unią.

Pierwszy warunek na Podkarpaciu spełnili podopieczni trenera Marcina Sasala, wygrywając 3:1. Z kolei w Krakowie Garbarnia musiała dużo potu wylać, by odnieść zwycięstwo. Jednak gospodarze od pierwszych minut mieli przewagę na zielonej. Już w piątej minucie mogli oni prowadzić, jednak minimalnie pomylił się Siedlarz, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Pięć minut później Masiuda miał okazję, by otworzyć wynik spotkania, jednak jego strzał z około 20 metrów minął bramkę Jaskółek.

Również i gracze tarnowscy mieli kilka okazji, jednak szczelna obrona krakowska nie dopuszczała do czystych pozycji piłkarzy Unii. Przed przerwą kolejne dobre okazje mieli również Siedlarz, Kitliński i Ogar, jednak zabrakło precyzji. W 42 minucie doskonałą okazję miał Sebastian Zawrzykraj. Piłkarz Jaskółek uderzał z dystansu, ale piłkę zablokował jeden z obrońców krakowskich. Po zmianie stron doskonale w bramce tarnowskiej interweniował Łukasz Lisak. Najpierw odbił futbolówkę po strzale z dystansu Siedlarza, a dobitka Kitlińskiego mija słupek bramki tarnowskiej.

Ale w 56 minucie golkiper Unii skapitulował po główce Tomasza Ogara. Celne trafienie i prowadzenie, dało sygnał futbolistom Garbarni do jeszcze większych ataków na bramkę gości. W 83 minucie po rzucie rożnym obrońcy tarnowscy nie upilnowali Krystiana Kujawy, który głową ustalił wynik spotkania. Krakowska Garbarnia wygrywa z tarnowską Unią 2:0 i uzyskuje awans do drugiej ligi.

-Na awans zasługiwały jedynie te zespoły, które wygrywały z moją drużyną – mówił po meczu trener Unii Daniel Bartkowski

Tarnowska Unia kończy sezon na jedenastym miejscu. Jaskółki w 32 pojedynkach zdobyły 40 punktów, dziesięciokrotnie wygrywając, tyle samo razy remisując i doznając dwanaście porażek. Zawodnicy tarnowscy strzelili 39 bramek i stracili 44. Najskuteczniejszymi graczami byli Krzysztof Wrzosek i Artur Biały. Ten pierwszy zdobył dziewięć, a drugi siedem bramek. Teraz przed piłkarzami Unii urlopy. Do treningów wrócą na początku lipca. Natomiast z trzecią ligą żegnają się zespoły Wiernej Małogoszcz oraz Cosmosu Nowotaniec.