Tarnów: Endecja przygotowuje się do wyborów i szuka kandydatów

– Szczególnie Tarnów i Brzesko potrzebują zmian.  Nowa jakość jest też potrzebna w radach miejskich  – mówi Radiu RDN Czesław Kwaśniak. Został on jednogłośnie prezesem Endecji w Okręgu Tarnowskim. Wybrano także zarząd tego stowarzyszenia politycznego, które działa na rzecz umocnienia polskiej wspólnoty narodowej. 

Endecja szuka kandydatów, a do wyborów samorządowych idzie razem z Ruchem Kukiz’ 15 – zapowiada prezes Czesław Kwaśniak.

– Zaczną się rozmowy z kandydatami na radnych miasta Tarnowa i w naszym okręgu. Czeka nas także wyłonienie kandydata na prezydenta Tarnowa. Wybory do parlamentu pokazały duże poparcie dla tarnowianki Moniki Kusek. Czy wyrazi ona zgodę na kandydowanie na prezydenta czy radną to jeszcze się okaże ? –  dodaje.

Endecja chce mieć kandydatów do tarnowskiej rady miejskiej, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, może także bocheńskiego oraz do sejmiku województwa małopolskiego.

c3

Krzysztof Tenerowicz, prezes stowarzyszenia Endecja w Małopolsce podkreśla, że priorytetem jest budowa struktur i przygotowania do wyborów.

–  Chcemy połączyć nowość, świeżość polityczną, którą często reprezentują ludzie młodzi  z pewnego rodzaju doświadczeniem. Stąd nasze otwarcie na środowiska eksperckie, naukowe, lekarskie, przedsiębiorców, klubów sportowych i działaczy społecznych – dodaje.

W Małopolsce Endecja liczy ok. 150 członków – najwięcej w okręgu krakowskim i tarnowskim. Stowarzyszenie polityczne ma też ok dwustu sympatyków.

c5

Posłuchaj Czesława Kwaśniaka:

Posłuchaj Krzysztofa Tenerowicza:

Ewa Biedroń