Brzesko: Miasto liczy na szybką budowę drugiego etapu obwodnicy [WIDEO]

 

Zdaniem burmistrza Grzegorza Wawryki, który był gościem programu Słowo za słowo, jest szansa, że stanie się to w perspektywie czterech lat. Na ten temat rozmawiano podczas konsultacji z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Dyskutowano o odciążeniu Brzeska od ciężkiego ruchu oraz o przebudowie tzw. Sądeczanki, czyli mocno uczęszczanej i niebezpiecznej trasy do Nowego Sącza. Obecnie realizacja drugiego etapu zjazdu z zachodniej obwodnicy Brzeska jest w fazie tzw. studium korytarzowego.

Generalna Dyrekcja podpisała już umowy z wykonawcą, który przygotuje dokument do wydania decyzji środowiskowej. Kiedy ta będzie, wtedy najczęściej w trybie zaprojektuj i wybuduj Dyrekcja zleca wykonanie takiego zadania – mówił w RDN Małopolska Grzegorz Wawryka.

Zjazd ma być poprowadzony głównie przez tereny niezabudowane, choć przy skrzyżowaniu z ulicą Pomianowską możliwe będą wyburzenia kilku domów. Zdaniem burmistrza Wawryki, mieszkańcy nie będą protestować w tej sprawie, bo mieszkają przy uciążliwej i ruchliwej trasie. Nowy odcinek obwodnicy Brzeska to 3 km drogi. Powstanie prawdopodobnie szybciej niż nowa Sądeczanka.

Posłuchaj Grzegorza Wawryki:

zobacz też:

Dorota Kunc