Niespodzianka w Koszycach Małych oraz Żabnie [ZDJĘCIA]

 

Do kilku niespodzianek doszło w 17 kolejce pojedynków tarnowskiej okręgówki. Pierwszej wiosennej porażki doznali piłkarze lidera pierwszej grupy Polanu Żabno. Niespodziewaną wygraną zakończył się również pojedynek w Koszycach Małych, gdzie miejscowa Victoria pokonała Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska.

W grupie pierwszej Polan Żabno uległ na własnym stadionie graczom Rylovii 1:2, Okocimski Brzesko pokonał Dunajec Mikołajowice 4:1, Olimpia Bucze rozgromiła Naprzód Sobolów 6:0. Remis w rywalizacji w Kątach, gdzie miejscowa Olimpia podzieliła się punktami z Radłovią remisując 2:2. Orzeł Dębno uległ Olimpii Wojnicz 1:2, Pagen Gnojnik pokonał piłkarzy Strażaka Mokrzyska 3:1, a Dunajec Zakliczyn futbolistów Górnika Siedlec 3:0.

W tabeli na prowadzeniu Polan Żabno z 42 punktami, dwanaście oczek przed Okocimskim Brzesko. Trzecia jest Rylovia, która zgromadziła 28 punktów.

W grupie drugiej lider drugi zespół Bruk Bet Termaliki pokonał ostatniego w tabeli Ikara Odporyszów 7:0, GKS Gromnik wygrywa z Wisłą Szczucin 4:0, Klub Sportowy Śmigno lepszy w rywalizacji z Dunajcem Zbylitowska Góra po wygranej 2:1. LKS Wietrzychowice remisuje z Łukovią 2:2, Zorza Zaczarnie uległa LKS Nowa Jastrząbka 0:2. W Ciężkowicach, Ciężkowianka przegrała z wiceliderem Tuchovią 1:4. W ostatnim spotkaniu w Koszycach Małych miejscowa Victoria niespodziewanie wygrywa z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska 2:0. Gospodarze osiągnęli ten sukces grając w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla obrońcy. Pierwsze trafienie zaliczył Wojciech Kuboń, natomiast z karnego celnie uderzył Marcin Jarosz. Gospodarze osiągnęli ten sukces grając w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla obrońcy.

-Wygrana daje nam radość na święta – podsumował spotkanie trener Victorii Janusz Kuboń

-Mimo przewagi na boisku przegrywamy kolejne spotkanie – podsumował grę swoich zawodników trener Dąbrovii Tomasz Juszczyk

W tabeli na prowadzeniu drugi zespół Bruk Bet Termaliki Nieciecza z dorobkiem 47 punktów, sześć oczek przed Tuchovią i siedem przed GKS Gromnik.

Grzegorz Golec