Piłkarki Tarnovii wracają na zwycięską ścieżkę [ZDJĘCIA]

W drugiej lidze piłki nożnej kobiet rozegrano 15.kolejkę spotkań. W Tarnowie jak i w Sobolowie gospodynie nie miały litości dla swoich rywalek i zgodnie trafiły po cztery razy do bramki.

Naprzód Sobolów w sobotnie popołudnie gościł najsłabszą drużynę drugoligowych rozgrywek – Grodziszczankę Grodzisko Dolne. Gospodynie nie miały problemów z odniesieniem wygranej 4:0 i dopisaniem trzech punktów do swojego dorobku.

Z kolei lider – Tarnovia po ubiegłotygodniowej porażce w Lublinie z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego Niemce, tym razem rywalizował z inną drużyną z tego regionu Polski. Podopieczne trener Klaudii Gajdur zmierzyły się z Widokiem Lublin. Rywalki od pierwszych minut murowały swoją bramkę, nie dopuszczając do groźnych akcji. Liczyły również, że któryś z kontrataków zakończy się celnym trafieniem. Jednak w 36 minucie bramkę strzeliły tarnowianki. Po indywidualnej akcji Gabriela Gębica najpierw strzeliła w słupek, jednak wobec dobitki bramkarka lubelska skapitulowała. Po zmianie stron w 61 minucie było już 2:0. Po faulu na Aleksandrze Zegarlickiej w polu karnym , skutecznie jedenastkę egzekwowała Justyna Kapustka. Do końca spotkania trwały ataki piłkarek Tarnovii, a na listę strzelców wpisały się Agnieszka Derus oraz Aleksandra Bator. Ostatecznie tarnowianki wygrały 4:0 z Widokiem Lublin.

Mimo słabego początku, trener Tarnovii Klaudia Gajdur była zadowolona z wygranej