Tarnów: Personel szpitala św. Łukasza walczy o podwyżki

 

W negocjacjach po raz pierwszy od kilkunastu lat jednym głosem mówią przedstawiciele wszystkich związków zawodowych. Uważają oni, że od kilku miesięcy dyrekcja zapewnia o przystąpieniu do rozmów, jednak do takich na razie nie doszło. Grzegorz Olszówka, ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia uspokaja, że na razie nie ma mowy o protestach czy strajkach.

-Ustalamy pewną linię rozmów z dyrekcją. Jednocześnie wysuwamy nieśmiało żądania podwyżki. My nie określamy póki co żadnych pułapów czy też kwot, tylko zwracamy się z tym, by nas wreszcie zauważono. Wszystko dlatego, że od kilku lat w tym temacie jest totalna pustka – mówi.

Przedstawiciele związków zawodowych są umówieni na rozmowy z dyrekcją w sprawie płac. Jednak ze strony zarządzających szpitalem już słyszymy, że szpital przygotowuje się na strajk – mówi Natalia Polak przedstawicielka Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. – Informacja nas bardzo zaskoczyła, ponieważ czekamy cały czas na spotkanie z dyrekcją szpitala. Jest ono zaplanowane na 24 kwietnia. Natomiast 14 lutego podczas rozmów z wszystkimi związkami został poruszony temat podwyżek. Wtedy z ust dyrekcji został zaproponowany termin kwietniowy – dodaje.

Dyrekcja szpitala św. Łukasza nie chce na razie komentować sytuacji. Zapowiada, że do tematu wróci po świętach.

Posłuchaj Grzegorza Olszówki:

Posłuchaj Natalii Polak:

Grzegorz Golec