Tarnów: Szykuje się najazd młodych na obchody Światowego Dnia Młodzieży

 

Szykuje się najazd młodych w Tarnowie. Trwają ostatnie przygotowania do 32 diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza młodych, aby w Niedzielę Palmową przyjechali do Tarnowa. Warto też zabrać ze sobą palmy. Zaplanowano m.in. wspólne wielbienie Boga, świadectwo aktora Macieja Musiała, inaugurację kampanii ‚Dobro na wagę złotówki” a także procesję z palmami ulicami Tarnowa.

Myślę, że ten dzień będzie miał szczególny wymiar, bo w naszej pamięci żywe są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wielu młodych brało udział w spotkaniach z papieżem Franciszkiem. Tematem przewodnim chcemy uczynić przesłanie Ojca Świętego wypowiedziane do młodych po Drodze Krzyżowej na Błoniach. Papież uczulał nas, że chrześcijanin jest wtedy wiarygodny, kiedy kieruje się uczynkami miłosierdzia – mówi ks. Paweł Górski.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniskiej 28.  O godz. 13.00 rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami miasta.

Punktem kulminacyjnym będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego, sprawowana w Kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Ta Eucharystia będzie transmitowana przez Radio RDN.

Podczas spotkania odbędzie się też inauguracja nowej kampanii Caritas ‚Dobro na wagę złotówki”.

Posłuchaj ks. Pawła Górskiego:

Ewa Biedroń